Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Tudnátok segíteni...

Gitárosok! Tudnátok segíteni nekem? (Akusztikus gitárral kapcsolatban lenne kérdésem)

Figyelt kérdés

Kaptam egy papírt, amin a hangok vannak.. De nem tudok kimenni belőle, le tudná nekem valaki írni ez alapján hogy melyik húron melyik bundnál kell megpengetni?

A hangok oda vannak írva, csak nem tudom hogy azt hol kell pengetni.

(Kezdő vagyok)

Így gondoltam:

E-------------6-----

H----------5-------

G--------4---------

D------3-----------

A---2--------------

E--0---------------


Köszönöm előre is!


[link]


2013. dec. 11. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Te most azt kéred, hogy a kottát írjuk át neked tabulatúrába :-) Sajnos erre nincs idő, inkább megpróbálom leírni, hogyan találod meg a hangokat a húrokon:

Amit leírtál betűket, azok a húrok nevei.

Induljunk ki a C, D, E, F, G, A, H, C-ből:

Az E és az F között, valamint a H és a C között fél hang van, a többi egész.

Tehát E húron az első bundon található az F, mivel az következik az E után fél hanggal. A soron következő G hangot a harmadik bundon találod, mivel az következik az F után egész hangközzel. és így tovább és így tovább.

Menjünk az A húrra: A után ugye H következik egésszel, tehát a második bundon találod. Nem írom végig az egészet, ez a logikája, célszerű, hogy fogsz egy papírt és ezt lerajzolgatod magadnak.

Észre fogod venni, hogy ugyanazt a hangot több helyen is megtalálod, illetve egy oktávval feljebb. A dal C-vel kezdődik, de mivel nem írtak oda fekvést, eldöntheted hol kezded, pl. A húr harmadik bund.

A sorok felett lévő hangok akkordok kíséretnek, akkordok lefogásait megtalálod a neten.

sok sikert.

2013. dec. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek!

Nagyon sokat segítettetek!

2013. dec. 13. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!