Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A ritmusgitározást mitől...

A ritmusgitározást mitől nehezebb az egyik gitáromon, mint a másikon?

Figyelt kérdés
Van egy Krämer Vanguard-om (RR formájú gitár), Floyd Rose-al, aminek alacsony az actionje viszonylag, és a húrok a testhez is viszonylag közelebb vannak, mint a másik gitáromon, ami meg egy Epiphone Explorer GT (azon meg persze a szólók mennek nehezebben). A Vanguardon valahogy jóval fárasztóbb ritmusozni, és lassabban tudok csak rajta csak lefele pengetni is (pl Overkill - Elimination, Slayer - Chemical Warfare, Alkoholizer - Thrash Metal, Lost Society - Braindead Metalhead stb), mi lehet az oka ennek? Mondjuk ha építenék egy olyan nagy explorer testű (nem a GT, annak kisebb a profilja ugye) floyd-os, jackson v ibanez nyakas gitárt, akkor az megoldaná ezt a dilemmát? Vagy mit lehet tenni?

2013. dec. 24. 02:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogy mit lehetne tenni? Gyakorolni sokat... Persze ahogy ìrtad is más más mindkettő, de egy harmadik lehet a harmadikféle lenne. Meg kell szokni. Am van akusztikus, vagy klasszikus gitárod? Ha nincs vegyél egyet. Megteszi egy 12 ezer forintos is a célnak, és tanulj meg játszani azon is. Vastagabb nyak, a húrok kellően elállnak a testtől (nyilván nem szólózni való, de riffelgetni is lehet vele) Nah ha azon megy, utánna meglepően könnyűnek találod majd az elektromoson :)
2013. dec. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés :)Az első jót mond, ha egy vastag nyakú, nagyobb húrnyomású akusztikuson jól megy valami, akkor utána elektromoson nagyon könnyűnek tűnik. De neked is igazad van abban a tekintetben, hogy meg kell találnia mindenkinek azt a fajta gitárt, ami a legkényelmesebb. Én páldául a modern C profilú nyakat szeretem, a Squier Standard Startoknak/Teléknek példul olyan van, bár az gondolom neked metálra nem lenne a legjobb :) Én például az ilyen vastagabb nyakú elektromosoktól idegenkedem eléggé, mint a Les Paul vagy az SG, nekem azokon mindig nagyon fura volt játszani.
2013. dec. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!