Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy állítsam be rendesen a...

Hogy állítsam be rendesen a gitárnyakat?

Figyelt kérdés

Egy éve vásároltam újonnan egy Cort KX5 elektromos gitárt, jól be volt állitva a gitár gyárilag. Aztán jöttek a keményebb húrok, puhábbak, aztán csak intonációt állítottam, a nyakat nem igazán. Mostanra eléggé elkezdett idegesíteni, hogy zörögnek az E A D húrok. Ha "keményebben" megtámadom a húrokat, leginkább akkor. A minap állítottam a nyakon, videók alapján. Egy kis ív van most a gitárnyakban, hogyha az első és utolsó bundot lefogom, akkor a D'Addario húrkészlet csomagolásából kivágott papírdarab a 10. bundnál elfér a húr alatt. Szerintem a húrmagasság is rendbe van. Nincs pontos mérőeszközöm, de lemértem ahogy tudtam, a 12. bundnál az E húron 3mm, az e húron pedig 2mm a táv.

Nem értem miért zöröghetnek a húrok. Esetleg valami tanács hogy mit tudnék tenni vele? Hasznos videó/tanács, amivel el lehetne tünteni az idegesítő zörgést? (játszásnál ugyan nem hallattszik, de eléggé idegesítő tud lenni játszás közbe). Hangszerbolt nincs a közelembe, nem tudom szervizeltetni.


2013. dec. 31. 18:48
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!