Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet, hogy elrontottam a...

Lehet, hogy elrontottam a gitár nyakát? SOS

Figyelt kérdés

Alacsony volt a húrmagasság, emeltem rajta, de utána meg domború lett a nyak. Azt is állítani akartam, de most meg olyan furán néz ki...

Olyan, mintha meg lenne csavarodva, de nem az egész nyak, csak baloldalán van egy "pukli", a másik ív egyenes. Ugye nem csavarodott meg? Leeresztettem a húrokat, hogy ne feszítsék addig se a nyakat, amíg nem viszem el hangszerészhez.



2014. jan. 1. 14:34
 1/8 Apocalypse. ***** válasza:

Van egy tippem, hogy az utóbbi pár napba te írtál ki kérdéseket a gitár nyakával kapcsolatban.

Mivel játszani tudok gitáron, de ezekhez nem komálok kíváncsian vártam mi fog kisülni a partizán akciódból. Hát ez. Javaslom, hogy keresd fel (emailbe) [link] őket. Küldj képet is róla nekik. Megmondják, hogy mit alkottál. Garantáltan segíteni fognak.

2014. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hangszerészek végül is örülnek, mert az ilyen "majd én jól beállítom" típusú gitárosok adnak nekik melót. :)


Nem nagyon tesz jót a nyaknak, ha ilyen extrém módon feszítgeted a nyakpálcát, hogy domború lesz a nyak.

Egyébként viszont lehet a nyakban eleve ilyen egyenetlenség, a jelenséget már több hangszeren tapasztaltam. A kiszáradás se tesz jót neki.

2014. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem írtam ki semmit az elmúlt napokban, ezt a művemet ma alkottam.

Egyébként először a húrmagasságot állítottam, utána domborodott meg a nyak, azt próbáltam visszahúzni. Amúgy lehet, hogy túldramatizálom a helyzetet. Nálam a 0. bund eleve ferde hatást kelt, ha nem iktatom ki a látóteremből, olyan, mintha csavarodott lenne a nyak. De amúgy nem, eddig sem volt vele semmi, múltkor is dicsérték az egyik üzletben, hogy milyen jó állapotban van. Hát most nem fogják :) Remélem, semmi visszafordíthatatlant nem alkottam.

2014. jan. 1. 17:34
 4/8 Apocalypse. ***** válasza:
Mindent meg lehet csinálni. Max anyagilag hogy bírod.
2014. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nyakcserére mondjuk nyilván nem futná :(
2014. jan. 1. 17:55
 6/8 A kérdező kommentje:

De amúgy a húrmagasság változtatását azt mindig a nyak beállítása után csinálják. Ergo annak nem kéne változtatnia a nyakon. Akkor nem értem, esetemben miért lett ilyen.

Igazából nem a nyak megpiszkálásával rontottam a helyzeten, azzal inkább nem tudtam rajta változtatni.

2014. jan. 1. 18:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez elég érdekesen hangzik.

A húrmagasság állítása egy összetett folyamat, annak egyik része a nyak görbületének beállítása, másik pedig a húrláb magasságáé.


Ha nálad túl alacsony volt és magasabbra vetted, akkor persze feszül valamelyest a húr, de ez csak annyira, mintha hangyányit feljebb hangolnád.

Ettől aligha domborodik a nyak, már csak azért se, mert az, hogy feszesebb lesz a húr, éppenhogy jobban homorú irányba feszíti.

Az meglehetősen ellentétes a fizikával, hogy ez történjen egyedül attól, hogy feljebb állítod a húrokat, itt valami más gebasz lesz.

2014. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg ahogy szokták írni: A húrmagasság változás, az a nyakpálca állításnak NEM a célja, csak egy mellékhatása!


Tehát nagyon tömören magyarul megfogalmazva: a nyakpálca egyáltalán nem húrmagasság állításra szolgál.

2014. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!