Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyiért lehet/érdemes venni...

Mennyiért lehet/érdemes venni egy kezdő dob felszerelést?

Figyelt kérdés

Néztem a dob árakat, és mindenhol 100 ezer felett voltak az árak. Azt hittem ötven körül kapni már. Persze gagyit sem szeretne venni az ember. Ti milyeneket ajánlotok és mennyiért?

Nem szándékozok nagy zenei karriert befutni, csupán magam szórakoztatására szeretnék dobolni.


2009. nov. 29. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Csá

Én anno egy Amati-t vettem kemény 35ezerért,használtan.

Használtan...hát jócskán,mert kb. a 80-as évek eleje-közepe táján készülhetett a cuccos.

Felújítottam,leszedtem a fóliát,lecsiszoltam,kapott új lakkréteget,pár csavar és baba ki lett cserélve, lábdobon a kávák is.

Természetesen full bőrcsere,a lábdobra kapott egy Remo Powerstroke 2-est,és egy Pearl rezóbőrt előre cd méretű kivágással,nagyon csecsén szólt,sokan dicsérték.

A tamok is megkapták a magukét,mindkettőre Remo Emperor coated bőr került,azzal már ezek is kellőképpen jól szóltak,sikerült vennem jó cineket olcsón,java részt használtakat,és megkoronáztam az egészet egy Gibraltar duplaláncos duplázóval is.

Így nagyjából 120 volt a további költség de lett egy korrekt cuccom,ami bármilyen stílusban használható valamilyen szinten.

Azt ajánlom nézegesd a Ritmusdepo.hu apróhirdetéseit,néha remek dolgokat árulnak remek áron,csak előtte érdemes még körbenézni.

Vannak jó cuccok újan,olcsóbban is 100 alatt,pár márka: Platin,Millenium,Basix,iletve ami már határeset,Mapex.

De ezek nem drágák,és kis tuninggal szintén frankón szólnak.

Játszottam már 200 ezres Yamaha szerkón is,és valóban teljesen más hangzásvilág,mondhatni orgazmus egy Amati-hoz képest,de az olcsókból is ki lehet hozni a maximumot:)

Egyébként maga az alapcucc anyagi kérdése nem is olyan nagy was ist das,mert a cintányérok,már jóval több fejtörést tudnak okozni.

2009. nov. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hali!


Köszi a válaszod!


Nézelődtem kicsit neten, és találtam egy viszonylag olcsót. 52K.


Stagg TIM J5 16 a neve. Megéri, vagy felejtős?

[link]


Ebből ki lehet indulni? Még egyetem előtt is állok szóval ez az álom nagyon-nagyon sokára fog megvalósulni, de nem hagy nyugodni a dolog:)

2009. nov. 30. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem Stagg cinjeim voltak,azok elég jók szerencsére,ellenben a dobcuccaikkal. Az Amatihoz pont jól harmonizáltak.

Végülis egy kezdő cuccnak nem rossz,de ha egy picivel többet még hozzá teszel jobbat is tudsz venni.

Volt már szerencsém hallani kihangosítva ilyet,és minőségi bőrökkel egész jó,de ez is csak azért van,mert legalább az a fa anyaga nem rossz.

Viszont a szerelékei nem jók,a króm hamar lejön róluk,és konkrétan szétrohad az az egész a rozsdától néhány év alatt,még akkor is ha tisztogatva van rendszeresen.

Az összes baba(ez a dobtestre van felcsavarozva,ebbe megy bele a bőrt leszorító káva csavarjai) csavarját ki kell alátétezni gumialátéttel,mert kilazul idővel,meg ezek is hamar elrozsdásodnak,mondjuk a csavar nem téma,mert vékonyan be kell zsírozni,oszt jó napot:D

Viszont ami a legnagyobb hiányossága ennek a cuccnak,az az hogy nagyon alulszerelt,értem ez alatt azt hogy az összes dobtesten a minimálisnál kevesebb baba van,de ez látható is. Például,a lábdobon ha jól láttam 6 van ebből...ez édeskevés,egy valamire való cuccon 8 van. A tamokon is 6-nak kéne lennie de csak 5 van,és a pergőre is a 10 lenne a jó 6 helyett.

Szőrszálhasogatásnak tűnhet,de az a baj hogy emiatt nem lehet normálisan behangolni a cuccot,és a bőrök sem lesznek szimmetrikusan betörve(ráidomulva a testekre),emiatt akármit csinálsz nem lesz sokkal jobb mint a lavór hangzás:)

Majd szétnézek és összegyűjtöm neked ebben az árkategóriában a normális hosszú távon is kifizetődő cuccokat.

A Stagg-től csak hardware-eket érdemes venni,meg cineket,esetleg 1-2 kisebb tamot kiegészítésnek egy normál cucchoz(ilyet külön is árulnak/árultak).

2009. dec. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hehe,most hogy jobban átgondoltam...ez egy junior cucc.

A testek méretei még nagyjából ideális jungle,dnb cuccá tennék egy öblösebb lábdobbal.

De gondolom magasabb vagy 130 centinél,különben e mögött úgy néznél ki mint majom a köszörűkövön.

De tényleg.

Ha van kedved méricskélni...16x2.5cm Ekkora a lábdob átmérője,ahhoz már tudod viszonyítani a teljes cucc méretét:)

2009. dec. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hali

Akkor mint ígértem felsorolom azokat az itthon kapható dobcuccokat amelyek elég jó ár/érték arányban vannak.

És 100.000 alatt,valamelyik többel,valamelyik kevesebbel.

Mapex Q series (általában jó színválaszték,és remek hangzás)

Sonor Force 507 (jó minőségű fa,és hardware)

Basix Neon (ez hosszú távra is tökéletes választás)

Tempo pft 130bk (cinekkel)

Tempo pft 400 (cinek nélkül,de szerintem az áráért az egyik legjobb)

Peace Maradeur (nem túl elterjedt,de nincsenek róla rossz véleménnyel)


Rábeszélni nem akarlak semmire,de gondoltam nyújtok egy kis fejtágítást:)

Én pl egy Basix Neon-ért a fél karom odaadtam volna,még akkor is ha vannak akik lehurrogják.

Ajánlom még a Platin cuccokat is,ezek lényegében a világhírű Sonor leányvállalata,a minőség is hasonló,csak kedvezőbb áron(ezt nem említettem meg mert 100 ropitól mennek felfele)

Szóval ha mindenképp új cuccot akarsz,akkor érdemes még gyűjteni,és az említettekből valamelyikre beruházni,tapasztalatból mondom...és esetleg hosszú távra is jó választás,mellesleg az értéküket is jobban tartják,ha eladósorba kerülnének.

Ha mindenképp 50 körül szeretnél venni,akkor ezeket vagy hasonlókat érdemes keresni használtan.

A dob hangszer,és a használóik nagy többsége vigyáz rá,így attól hogy használt még nincs szétverve.

Igazából nem is nagyon lehet szétverni,ha egy bőr beszakad csak kell rá venni egy újat és ennyi,ez 2000-13000 közötti költség,attól függ mekkora a bőr.

A csavarokat érdemes átnézni egy használt cuccon,amelyik laza azt meghúzni,utána már csak használni kell.


Ha van még kérdésed,tedd fel,szívesen segítek.

2009. dec. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hali!


Junior cucc amit belinkeltem? Ahhoz nem volt hozzá írva.


Köszi a leírást!

Sokat segített.

Gondolkoztam azon is, hogy darabokban veszem meg, így tudok gyakorolni (ha mást nem végtagjaim külön mozgatását), és kisebb részletekben is tudom perkálni.


Esetleg leírnád még azokat a márkákat, amiket jó messzire kerüljek el?

Staggok pl.


Köszi.

2009. dec. 3. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Hali

Végülis a Stagg-eket nem kell elkerülni,csak egyszerűen nem érik meg az árukat,max ha 20ezerért árulják nem túl használtan.

Amit érdemes elkerülni:

Stagg, CB Drums, meg a nagyon lelakott régi Amati-kat.


Persze rakhatsz össze darabonként is egy cuccost.

Ez esetben pl. a Stagg 8"-10" méretű kis felső tamjait nyugodtan megveheted külön,mert ilyen árban márkásabbat biztos nem kapsz.

Pergőböl tudok ajánlani Platin-t,20ezer alatt szoktak lenni,juharból,jó vasakkal,remekül szólnak.

Lábdobból, Basix,Millenium,jobb állapotú Amati,Platin...meg hasonlókat érdemes venni. 20" mérettől felfele,ha csak nem a jazz dobolás érdekel:)

A felfogatás meg nem téma,ha minimalista dizájnban gondolkodsz,ergo a lábdob/pergő kombót csak egy felső kisdobbal,és egy vagy több álló kisdobbal spékelsz meg.

Mert a felső kisdobot csak ráteszed egy pergőállványra és kész,nekem is így volt.

2009. dec. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja igen,még annyit,hogy kezdő gyakorlásokhoz az is bőven elég ha szerzel egy lábdobot,egy pergőt,lábgépet a lábdobhoz,és egy lábcint állvánnyal.

Ezt 50-ből simán megúszod szerintem,és még jó cuccokat is ki lehet hozni ennyiből.

Amúgy az állványzatok általában eszméletlen drágák,így ezeket tényleg jobb ha használtan szerzed be.

Pl. a használható pergőhöz való állvány darabja 7-8 ropi körül kezdődik,a lábcin állványai 10-11 körül,újonnan természetesen.

2009. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!