Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nehéz megtanulni zongorázni?

Nehéz megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés
Általános iskola mellett 6 évig tanultam klarinétozni, de amikor középiskolába mentem akkor abbahagytam. Most 19 éves vagyok és szeretnék valamilyen hangszeren megtanulni játszani, de a klarinétot nem akarom tovább folytatni. Ami eszembe jutott az a zongora, vagy esetleg a gitár. Zongoránk van otthon egy alap gitár meg nem olyan vészesen drága úgyhogy a hangszer nem akadály csak nem tudom, hogy melyiket lenne érdemesebb elkezdeni, és azt meg főleg nem, hogy egyáltalán érdemes-e elkezdeni vagy már nem nagyon van értelme, mert amikor zeneiskolába jártam folyton azt hallottam, hogy csak gyerek korban lehet elkezdeni, hogy megtanuld rendesen. Ha igen, akkor még esetleg az érdekelne, hogy egyedül otthon is tudnék-e tanulni vagy mindenképpen tanárhoz kell járni. Huh, bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült, de remélem, hogy azért van aki végigolvassa. Előre is köszönöm a válaszokat.

#zongora #hangszer #gitár tanul
2014. jan. 7. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Fél-egy évig járj tanárhoz, hogy megtanítsa a helyes tartást, kéztartást, stb. Aztán szerintem otthon is menne. Kottát olvasni gondolom tudsz, ez már előny :)
2014. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem gitár de én azon játszom és jó :)) ami mellete szól: tábortüznél könnyen sikert arathatsz vele, alap szinten künnyő megtanulni meg úgy általában öröm rajta játszani ami viszont ellene szól: nem egyedi mert kb minden 5.ember gitározik de nem tudom soha nem játszottam billentyün bár szeretnék de igy arról nem tudok véleményt mondani
2014. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyáltalán nem nehéz megtanulni :) Én lassan a 8. éve zongorázom és nagyon szeretem! :) Eleinte könnyű és béna darabokat kellett játszanom de amint az évek múltak, egyre gyönyörűbb és bonyolultabb darabokat játszhatok. Nem sajnálom, hogy elkezdtem, most ha hallok egy zenét, és tudom a címét, csak rákeresek a kottájára és eljátszom. Otthon is tudsz tanulni, bár tény hogy nehezebb, vannak oktató videósorozatok YouTube-on vagy külön is letölthetőek ilyen videók. Egyáltalán nem korai elkezdened, sőt! 19 évesen sokkal hamarabb felfogja az ember amit mondanak mint mondjuk 6 évesen. A lényeg: egyáltalán nem agy elkésve, elképesztő jól megtanulhatsz zongorázni, és majd lazán eljátszhatsz darabokat :)
2014. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A zongora mellett döntöttem mert az úgyis van itthon. Egyenlőre megpróbálom magamtól, mert találtam pár weblapot ahol elég jó kis leírások vannak, meg nővérem is tud segíteni mert ő tanult zongorázni, aztán ha esetleg elakadok, akkor keresek egy tanárt, hogy segítsen. :)
2014. jan. 10. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!