Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elszeretnék kezdeni gitározni,...

Elszeretnék kezdeni gitározni, milyen gitárt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Hali,

Elszeretnék kezdeni gitározni, de nem tudom, hogy milyen fajtát vegyek?

Tudnátok, segíteni, Köszönöm!



2014. jan. 12. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

először is milyen gitáron?

elektromos

klasszikus

akusztikus

basszus?

és mennyit szánnál rá?

2014. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom..

Olyanon (ahogy a videokon neztem) amin lehet játszani ilyen Máté Péter, hasonló magyar számokat!

Hát igazából nem sokat akarok rászánni kezdésként...(csak ilyen hobbi szinten szeretnék játszani rajta a zongora ill. a szaxofonom mellett...szerinted kb. Mennyi idő még megtanulok gitározni?!)

2014. jan. 12. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Máté Péter és az ahhoz hasonló magyar zenékhez valami olcsó akusztikus kellene neked. 15-20 ezerért már kilehet fogni jókat.

A gitár egyébként nagyon nehéz hangszer, évekig tart rajta megtanulni. Persze a gitárra is igaz, ami minden más hangszerre is: minél többet tudsz, annál inkább rájössz, hogy ilyen keveset is tudsz valójában :)

2014. jan. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A gitár egyébként nagyon nehéz hangszer, évekig tart rajta megtanulni"


Ha a kérdező Máté Péter féle dalokat akar akusztikuson játszani, akkor zongora meg szaxofon mellett, véletlenül se mondható nehéznek. Mondhatni gyerekjáték.


Persze az tény, hogy azt nem nevezhetjük annak hogy valaki "tud gitározni" !

2014. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előzőnek:

Ó, igen. Várjál kitalálom, te már 2 hónap után vidáman pengetted az Azért vannak a jó barátokat, meg a Közeli helyekent, egy év gitározás után meg már mindenféle egzotikus skálát tekertél...

2014. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, egészen más stílussal kezdtem:)

Ezt mondtam, hogy ezt nem lehet gitározni tudásnak nevezni.


De azért valljuk be, ilyen pár akkordos dalokat -amit említettél- meg lehet tanulni pár hónap alatt, viszont azt aki ennyit eljátszik arra tényleg ne mondjuk azt, hogy "tud gitározni".

2014. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 6-8 alapakkorddal eljátszható dalokhoz tényleg elég pár hónap gyakorlás, ha már van zenei alapképzettsége (zongora, szaxofon).

Ez arra bőven jó, hogy kíséretet játszon, szó nem volt semmiféle egzotikus skálákról...

2014. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!