Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honan és hogyan lehet szerezni...

Honan és hogyan lehet szerezni custom gitárt?

Figyelt kérdés
Sok Gibson, Epihpone custom gitárt látok és sehol sem találom, hogy hogyan lehet rendelni és mennyiért egy saját formát? Aki ért ehez az kérem magyarázza el. Köszi

2014. jan. 12. 20:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A Custom ebben az esetben nem azt jelento, hogy te rendelheted meg a formát, hanem hogy bizonyos szempontból eltér az átlagostól. Ez csak egy egyszerű marketing fogás.

Van persze Custom Shop, ahol a rendelkezésre álló lehetőségekből lehet választani, de ez jóval 5000 dollár felett vannak.

Másrészt vannak ismert régi modelleknek újragyártott változatban, illetve ismert gitárosok igényei, elképzelései szerint kialakított modellek.

Saját formát nem fog egy ismeretlen magyarnak legyártani a Gibson, de még egy ismert gitárosnak se igazán, legfeljebb arra hajlandóak, hogy bizonyos módosításokat csináljanak.

F-nyílás, egyedi pickup, egyedi elektronika, egyedi festés, egyedi berakások, ilyesmi. De alapvetően nem mehet oda senki egy rajzot lobogtatva, hogy "ilyet akarok".

Viszont van jó néhány hazai hangszerész és gitárkészítő, aki jó pénzért megcsinálja neked.

2014. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Csinálj magadnak. Nem olyan bonyolult, és akkor nem kell kiadnod több milliót csak néhánytízezret.
2014. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát persze, az már csak úgy megy, hogy valaki nulla ismerettel nekiáll Custom gitárt csinálni. :)


Persze ha ez a gagyi fogólapmatricázást meg a más színű koptatót jelenti, az tényleg menni fog.:)

2014. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen, én csak az egyedi összeállítására gondoltam nem konkrétan a test formályára

De még mindig nem tudom hogy hol is tudnék ilyet rendelni

Egy honlap vagy valami aki tud

2014. jan. 13. 22:01
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy ennyire nem vagy képes önálló gondolkodásra. :(

Felmész a Gibson/Epiphone oldalára és kimazsolázod a Custom gitárokat, a hazai forgalmazónál megrendeled, kifizeted aztán vársz, míg megjön.

2014. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

És ha még mindig nem lenne elég világos: se a Gibson, se az Epiphone nem úgy működik, mint egy LEGO játék, hogy válogatsz az elemekből és összerakod magadnak, ami tetszik.

Ezt maximum ismert, híres gitárosoknak teszik lehetővé, úgy, hogy csinálnak egy "Signature" modellt neki, amit persze aztán jó pénzért tudnak a rajongóknak eladni.


Azt veheted, amit látsz a honlapjukon készen, nem úgy van, hogy válogathatsz.

Akad néhény cég, akinél lehet ilyen-olyan módon konfigurálni a gitárt, például a Carvin, vagy a Ruokangas, vagy a Warmoth.

2014. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#3


Anno én is koolyabb háttérismeret nélkül kezdtem neki, ma meg ha meg nem is élek belőle de azért elég jól keresek vele.

2014. jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez nem jelenti azt, hogy bárkinek ugyanúgy sikerülni fog. :)

Úgy érted, sose foglalkoztál előtte famunkával, barkácsolássa és nem volt semmilyen alapvető felszerelésed és (szalagfűrész, maró, csiszoló, vésők, reszelők, állványos fúró, bundozó eszközök, nyereg reszelők, stb.), csak gondoltál egyet és hipp-hopp nekiestél, aztán mindjárt kikerekedett egy gyári minőségű egyedi hangszer?

Nem mondom, hogy lehetetlen, de azért ilyen őstehetség kevés akad... :)

2014. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8

Nem volt semmilyen háttértudásom, gitározni tudtam aztán annyi. Amikor amcsiban voltam ott találoztam először CBG-vel aztán mikor hazajöttem csináltam egyet és végül is onnan indult az egész. Nem sokkal később nekiálltam az első igazi gitárnak ami egész jól sikerült. Azt egy munkatársam megvette és onnan indult az egész. Nem kell hozzá atomfizikusnak lenni de még asztalosnak sem. Csak tudni kell hogy mit akarsz csinálni meg hogy hogyan a többi részletkérdés.

2014. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem erről van szó.

Arról, hogy aki a GYIK-on kérdezősködik és nem érti, hogy miért nem fognak neki a Gibsonnál egyedi gitárt legyártani, annak szerintem nincs annyi kreativítása és problémamegoldó képessége se, hogy egy madáretetőt összerakjon, nem hogy egy gitárt.

Én is úgy kezdtem el, hogy életemben nem volt még maró a kezemben, egy barkács dekopírfűrésszel vágtam ki az elsőt, meg Dremellel martam ki a pickupnyílást, stb., de előtte magam néztem utána, magam szedtem össze az információkat és nem itt a GYIK-on vártam ismeretlen arcok kitudjamennyire hozzáértő válaszait.

Ha valaki ennyire nem képes maga utánamenni, annak nem javasolnám, hogy beruházzon anyagba, szerszámba, alkatrészekbe, mert nem fog boldogulni.

2014. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!