Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » GITÁROSOK! Hogyha a torzító...

GITÁROSOK! Hogyha a torzító pedálomban úgy érzem, hogy kevés a túlvezérlés, tovább vezérelhetem egy másik pedállal gyengébb torzítást használva?

Figyelt kérdés

2014. jan. 13. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lenne egyszerűbb egy olyan pedált venni, ami eléggé torzít? :)

Vannak Booster pedálok is amúgy.

2014. jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem, mert ennek a pedálnak tetszik a karaktere. Nem egy tömeg pedál. A booster pedál meg csak a jelszintet emeli, nem a túlvezérlését a pedálnak nem?
2014. jan. 13. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Miért, szerinted ha egy erősítő bemenetére (mert a torzító alapjában egy túlvezérelt erősítő) egy nagyobb szintű jelet adsz, az nem vezérli jobban túl?
2014. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A booster pedál meg csak a jelszintet emeli, nem a túlvezérlését a pedálnak nem?"


Miért szerinted mi a túlvezérlés? Az hogy emeled a bemenő jelszintet. :)

2014. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még valami: a Booster nagyjából transzparens szokott lenni, míg egy torzító már módosítja a jelalakot és a felharmonikus-tartományt. Ha már eleve egy ilyen torzított jelet fogsz még egyszer egy torzítóra küldeni, szerintem elég nagy eséllyel lesz belőle olyasmi, ami éppen nem a kedvelt pedálod karakterét tartja meg.

Egy megnövelt szintű, de "tiszta" bemenőjellel, amit egy Booster csinál, jó eséllyel kaphatsz azonos karakterű, de erőteljesebben túlvezértelt hangzást.

2014. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
rendben, köszi a választ, meggyőztél :D :) Már ki is néztem, egy csöves Blackstar pedált, ő lesz az ideális szerintem! :)
2014. jan. 14. 19:19
 7/7 anonim ***** válasza:

És milyen erõsítõd van?

Az esetek nagy részében totál fölösleges a torzítózás.

2014. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!