Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! A sok gyakorlást...

Gitárosok! A sok gyakorlástòl egyre kancsalabb vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy ève elkezdtem 2-3 òrákat gyakorolni.Fejlödtem is sokat viszont nêhány hónapja el kezdtem kancsalítani, amit már anyám ès a barátaim is szòvá tettek. Mit tegyek? Most kènytelen vagyok napszemūveget viselni....

2013. okt. 25. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát én aztán rohadtul nem értem ennek mi köze a gitározáshoz...

A nagy gitárosok napi 10-12 órákat gitároznak, mégse kancsalok...

2013. okt. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
eggyetértek az előttem szólóval... énis amikor megvettem suli után estig gitároztam és nem vagyok kancsal... :D
2013. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a gitározástól van. Ha nagyon nézed is, nem hiszem, hogy csak egy pontra meredsz órákig.
2013. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pedig a szemèsz is azt mondta, hogyha több òrát egy adott pontra nèzek, jelenesetben a gitár nyakára, az okozhat kancsalságot. Nèzni pedig kell, ha ùj figurákat gyakorlok ki. Azt mondta, egy idöre hagyjam abba a gitározást..:(
2013. okt. 26. 11:05
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kezdd el végre gyakorolni, hogy nem mindig nézegeted a gitár nyakát. Hidd el, menni fog, lehet, hogy már tudod is, csak bele kényelmesedtél, hogy nézed. Én akkor jöttem rá, hogy tudok "vakon" is játszani, amikor egyszer egy dalt nehezen bírtam megtanulni és folyton néznem kellett a kottát. Nem tudatosan történt, de azon kaptam magam, hogy a kottát nézem és közben játszom. Ha nagyobb távolságokat kell ugrani a bundok között, esetleg vess oda egy pillantást, de ne bámuld folyton. Próbáld ezt megszokni, legyen ez az új feladat. :-) Egy év után már kell, hogy érezd a távokat. Van ennek egy fordított verziója is, mikor az ember folyton nézi az akkordokat egy bonyolultabb dalnál, mert azt hiszi, hogy nem tudja, holott ki sem próbálta és ha elvennék előle, lehet akkor is eltudná játszani.
2013. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem bámuljuk mereven a gitár nyakát! Ez nem szemészeti, hanem hangszerkezelési hiba :D Egy év után ezt már meg kellett volna szoknod. Gondolom nem tanártól tanultál, hanem könyvből vagy netről, mert ilyenkor sok minden rosszul rögzül be (lásd az én esetem: a mai napig a tenyeremmel támasztom a nyakat, nem a hüvelykujjammal...)

Szerintem mindenképpen fölöslegesen sokat nézel oda, mert egy-egy új figurától se lesz még kancsal az ember... Próbáld magad szoktatni, hogy nem nézel oda!

2013. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos, anyám tegnap már elrakta a gitáromat a fáskamrába. Haveromhoz leszek kènytelen gyakorolni járni. Egy biztos, nem adom fel a gitározást!
2013. okt. 26. 20:17
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk anyádhoz lenne egy-két keresetlen szavam...
2013. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8# osztom a véleményed.
2013. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Köszi, 9-es :)

De most komolyan, érted, örülne, hogy a gyereke értelmes dolgokkal foglalkozik, nem rombol, hanem inkább alkot. De nem, ő eldugja a fáskamrába a gitárt... Én is attól lettem szemüveges, hogy rengeteget olvastam és rajzoltam, de a szüleimnek eszükbe nem jutott megtiltani, max rám szóltak, hogy ne nézzem olyan közelről a könyvet vagy ne olvassak/rajzoljak sötétben. Komolyan mondom, az eszem megáll...

2013. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!