Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Reteszelős hangolókulcsú...

Reteszelős hangolókulcsú elektromos gitáron (vagy lehet, hogy sima hangolókulcsún is) miért jó nem feltekerni az összes húrt és egyből levágni? Ez csak kényelmi szempont, vagy van valami más előnye is?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A mostani elektromoson reteszelős van, azon húrcsere után, amikor már rá van zárva a retesz és be is van hangolva, egyből levágom a húrvégeket teljesen csutkára, mivel tapasztalatból tudom, hogyha meghagyom őket, egyből beleáll valamelyik az ujjamba :) Szerintem reteszelősnél semmi hátránya nincsen ennek, a sima kulcsos gitárnál egy fél centire a kulcstól szoktam elvágni, mert ott ugye még csúszhat el kicsit a húr, és érthető okokból nem jó, ha a vége kicsúszik a hangolókulcsból...
2014. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jajj, lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést. :)

Szóval úgy értettem, mikor még nem hangolja be az ember, csak átfűzi a lyukon, egyből levágja és nem tekeri fel a rengeteg menetet.

2014. jan. 15. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Annak az a hátránya, hogyha benézed a hosszt, és túl rövidre vagy hosszúra hagyod, akkor vagy nem lesz elég a húr hossza, és bebuktad, vagy pedig tekerheted le és még vágnod kell belőle, ha hosszú. Amúgy nem kell rengeteg menet, fölösleges és csúnya is, 4 teljes menetnél nem nagyon szoktam többet rakni.
2014. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi! :)
2014. jan. 15. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!