Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Cserháti Zsuzsa zenéjével...

Cserháti Zsuzsa zenéjével kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Végighallgattam az életmű nagy részét és az az érzésem támadt, mintha állandó jelleggel lavírozna bizonyos műfajok között. Kezdte táncdalénekesként Bradányi Iván szövegeivel, aztán jött a 90-es évek (Akad amit nem gyógyít meg az idő sem, Mennyit ér egy nő) mintha ebben eltért volna korabeli önmagától és valamit mégis megőrzött, de mások lettek a szövegek. Aztán jött 1999-ben az Adj még a tűzből, ami megint egy nyitás más felé. És akkor még nem is szóltunk a Várj, Add a kezed című lemezekről, amit már végképp nem lehet hova tenni. Ti milyen műfaji kategóriába sorolnátok a Várj, Add a kezed lemezt? Cserháti Zsuzsa zenei stílusa akkor most melyik? Milyen változások voltak szerintetek a szövegi világban?
2014. jan. 21. 02:34
 1/1 anonim válasza:

Tulajdonkeppen amit egyertelmuen kiolvashato az az, hogy rengeteg szabadidod lehet.

De hogy a kerdesedre is valaszt kapj.

Cserhati Zsuzsa tancdalenekeskent kezdte valoban evtizedekkel ezelott. Akkor abban az idoben az a fajta zene es enekstilus vagy eppen annak szabadsaga, igen korlatozott volt. Nem ugy mint a 90'es evekben, amikor a zene es a mufaj nyitottsaga adott volt. Cserhati Zsuzsa sem tett maskeppen mint a tobbi eloado, folyamatosan megujult es feltetelezem nem egy es ugyanazon szemely vagy eppen team csinalta megallas nelkul a zeneket. Az Adj meg a tuzbol album egy magyarositott feldolgozas album volt, remekre sikerult. Ez teny.

A mennyit er egy no (mely szerintem a legjobb dala), es a Hamu es gyemant c. album megfelelt a 90'es evek kozepenek. A tobbi is haladt a korral, es igen a 90'es evekben evrol evre valtozott minden eloadonal javareszt persze az osszeset nem hallgattam.

2018. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!