Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Erre tényleg születni kell?

Erre tényleg születni kell?

Figyelt kérdés
Gitározni szeretnék csak úgy magamnak, hobbiból, de nem akarok nagy művész lenni, csak úgy játszani. Erre képes lehetek? Mármint nincs gyönyörű hangom meg szerintem nincsen zenei tehetségem, de azért lehetne? Vagy felejtsem el az egészet? 14/L

2014. jan. 21. 17:18
1 2
 1/11 anonim válasza:

attol függ mien gitárol lenne szó mert klaszikusal simán

de egy rock vagy hevimetál hoz 2-3 év gyakorlás kell mig valami normális megy rajta

2014. jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne döntsd el magadban, hogy nincs zenei tehetséged, szerintem érdemes elkezdeni.
2014. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bárki képes megtanulni. Ha nincs tehetséged lassabban fogsz haladni, ha van meg gyorsabban. Mint mondtam, bárki megtud tnaulni, csak kitartás és szorgalom kell hozzá. Hajrá :)
2014. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 GomalFace ***** válasza:
Mindig érdemes elkezdeni, nekem is életem legjobb döntése volt, mikor gitározni kezdtem.
2014. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Reménytelen eset nagyon-nagyon kevés van. Irgalmatlan szorgalommal ők is eljuthatnak elég erős szintekre, csak a rendkívül jótól kénytelenek egy tisztes távolságot tartani. Czeizel értekezett erről egyszer, kb 80-20-ra saccolta mindkét irányban a jelenséget. Tehát a hipertehetséges ha jó szokás szerint szarik bele a gyakorlásba, mert neki azt nem kell, megmarad 80%-on, a nagyon nehezen tanítható pedig emberfelettinek ható szorgalommal 80%-on tudja tartani magát. De ne felejtsük el, ez az összehasonlítás világelsők teljesítményét tekinti 100%-nak, tehát azokét, akiknél a rendkívüli tehetség rendkívüli szorgalommal párosul.


Kéz nélkül festők és mozdulatlan testű tudós-zsenik világában pedig hatalmas áldás átlagszintről indulni. Átlagos "génekkel" valahol 30 éves korod körül lehetsz "nagy művész" is, persze nem feltétlenül a hírnévért, nem biztos, hogy nagy nyilvánosság számára tartogatva azokat a valóban értékes pillanatokat, amik ezzel a kis exkluzivitással csak még értékesebbek lesznek. Tehát ott kötünk ki, hogy kutya kötelességed mindent belerakni az álmod valósággá változtatásába. Ehhez kívánok neked nagyon sok erőt és örömöt!

2014. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vannak akik azt mondják, hogy igen és vannak akik azt, hogy nem.

Muszty Dobay szerint bárki megtanulhat gitározni.

Csináltak egy könyvet is. Ez a youtub a promója.

https://www.youtube.com/watch?v=vkIVc9_bNJY

2014. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de a kérdés nagyon értelmetlen. Hobbiból (ergo szórakozásból), akarsz gitározni és nem akarsz nagy "művész" lenni (szóval nem is akarsz különösebben komolyan zenélni) és azon parázol, hogy nincs tehetséged hozzá és emiatt azon gondolkozol, hogy bele se vágsz!?.


Érzed, hogy hol van az ellentmondás?

Ha csak hobbiból akarsz zenélni és nem támasztasz magad elé nagy elvárásokat (vagy semmilyen), akkor teljesen mindegy, hogy van e tehetséged! Úgy is élvezni fogod, ha nem vagy egy Petrucci, Stevie Ray vagy Guthrie Govan (csak hogy ne Hendrixet írjak :D), mert csak a magad szórakoztatására állsz neki hobbiból játszani úgy, ahogy Te élvezed.


Amúgy meg az én értelmezésemben a tehetség leginkább a zeneszerzéshez/improvizáláshoz kell, hogy valami igazán jót tudjál csinálni, de sokan megvannak anélkül, hogy saját számokat írnánk és így is élvezik.


Ahhoz, hogy megtanulj számokat, amatőr bandákban játsszál vagy zeneelméletet tanulj és alkalmazd, elsősorban GYAKORLÁS kell és ehhez meg elszántáság/kitartás. Azokhoz meg nem árt beleszeretni a gitározásba és "rászokni". Elején meg úgy is hajt a lelkesedés az új hobbi iránt.


Szóval ne parázz, mert nincs min! Vegyél egy gitárt és ne támassz semmi, nagy elvárást magaddal szemben. Utána meg gitározz ahogy tetszik. Garantálom élvezni fogod pár évig, aztán utána meg eldől, hogy hosszútávon komolyan is akarod e folytatni (igen, változhatnak a priorítások idővel, 99% hobbiból kezd el, aztán lehet belőle bármi idővel :D).


Ahelyett, hogy ezen gondolkozol, állj neki valami kezdő gitárt keresni, mert később nagyon megfogod hálálni magadnak (és nekem :D), hogy ha belevágsz!

2014. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy amit a legelső hozzászóló írt az egy baromság. Nincs olyan, hogy könnyebb vagy nehezebb hangszer (na jó a gitár tényleg nehezebb, mint a dorog vagy a köcsögduda :D), max az elején lehet némi különbség, de ez nem lehet választási szempont!


Az énekhangnak szintén semmi köze az egészhez, főleg, hogy hangszerről van épp szó A zenei tehetségről meg annyit, hogy 14 éves nem tudhatod, hogy neked nincs. Erről megint sokat lehetne dumálni, de elég annyi, hogy bármikor ráérezhetsz a zenére később is és lehet pont ennyi kell majd, hogy tehetségesnek tartsanak még ha addig úgy is tűnik majd, hogy csak nyűglődsz. Arról nem is beszélve, hogy sok stílus létezik, lehet az egyikben úgy érzed vállalhatatlan amit csinálsz míg a másikban meg büszke leszel magadra, hogy milyen jó dolgokat csinálsz. Majd a stílusod is kialakul idővel, szóval hajrá!

2014. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt egy yutub ahol rábeszélnek a gitározásra, és igazat beszél.

http://www.youtube.com/watch?v=NdbDbXHRE0Q

2014. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm szépen a válaszokat, szerintem akkor nézek is magamnak egy gitárt:D
2014. jan. 24. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!