Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Január első felében fog...

F.andi79 kérdése:

Január első felében fog születni a kisfiam és nagyon szeretnénk neki a Nail keresztnevet adni. Lehet-e erre a keresztnévre anyakönyveztetni?

Figyelt kérdés
Ez a név nem szerepel a jelenleg érvényben lévő férfi keresztnevek listájában. Kérvényeztem a MTA-nál, de nem hiszem, hogy a válasz addig visszaér, míg meg nem szülök. Szerintetek, ettől függetlenül anyakönyvezik ezen a néven a kisfiamat? (márcsak a kisebbségből kiindulva, olyan lehetetlen neveket adnak a gyerekeiknek, hogy nem hiszem hogy azokat valaha valaki is engedélyezte. )

#Nail keresztnév #Nail anyakönyvezhetősége
2012. dec. 16. 15:18
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Nail mint köröm illetve mint szeg?:) Szerintem nem fogják engedélyezni egyébként ... Ne haragudj, hogy megkérdezem de miért szeretnéd ezt a nevet adni a kisfiadnak? Ne feledd el, hogy Neki kell leélni egy egész életet ezzel a keresztnévvel. Gondolom magyar emberek vagytok, akkor miért nem lehet szép, magyar hangzású esetleg eredetű neve? Tudom, hogy a Te dolgod, de azért ezt gondold át még egyszer!
2012. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem. De nem csak a kisebbségek adnak lehetetlen neveket a gyerekeiknek, hanem ma már szinte mindenki. Te sem akarsz rendes nevet a kisfiadnak.
2012. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják engedélyezni valószínűleg, épp ezért nem anyakönyveztetheted őt így.
2012. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Ugyanazt akartam még hozzáfűzni a kérdésedhez mint a második válaszoló. Te szólod meg a kisebbséget csak mert olyan neveket adnak, hogy Brájen (így kell írni magyarul anyakönyvezve) meg Kevin ... A Nail sem különb, sőt még rosszabb! :)
2012. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha engedik is anyakönyveztetni, úgy kell majd írnotok: Nél :)))
2012. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem engedélyezik.
2012. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják addig anyakönyvezni az tuti. Kérdezőre tartozik milyen nevet ad a gyerekének. Nekünk semmi közünk hozzá.
2012. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Minden embernek más az izlése,mi különös okból kötődünk ehhez a névhez,amúgy igen magyarok vagyunk.Bár úgy gondolom,ha már a jelentésén morfondírozunk,általatok említett "szép" magyar eredetű nevek között is vannak olyanok ,amelyeknek a jelentése teljesen értelmetlen vagy hasonló butaságot jelent ,mint a Nail jelentése.De persze nem a jelentésváltozatán szólítjuk őket,ezért számomra lényegtelen.
2012. dec. 16. 15:29
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, én nem is pártoltam az általam említett neveket! :) Pont azért hoztam fel példának, mert szerintem is értelmetlen, buta nevek. Egyébként igen, nincs hozzá közünk, de azért meg lehet próbálni jobb belátásra bírni, mert ugye abba senki nem gondol bele, hogy majd szerencsétlen gyerekre hogy néznek majd az iskolában mert ez lesz a neve, hogy mittudomén Kovács Nél ... Mondtam egy példát. Rendben, hogy a szüleinek tetszik, de nem biztos, hogy ezzel a gyerek is így lesz!
2012. dec. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Úristen... mikor ilyen kérdéseket olvasok, imádkozom, hogy pénteken valóban legyen világvége :/
2012. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!