Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » F-dúrt hogy kell lefogni a...

F-dúrt hogy kell lefogni a gitáron?

Figyelt kérdés
Az F-dúr lefogásával próbálkozom, de nem teljesen világos, hogy amit találtam a neten hozzá segédanyagot ott mit jelent pontosan az az átmenet a két E húr között az 1-es bundnál. Arra tippelek, hogy az egész 1-es bundot le kell fogni a mutatóujjammal. Jól gondolom? Köszönöm előre is!
2014. jan. 28. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. Úgy hívják, hogy barré :)
2014. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! és akkor a G mollnál pl mit kell lefogni? ott is van ilyen átmenetes jelzés,de más mint az F dúrnál. Kicsit zavarosak nekem még ezek.. Amúgy ezen az oldalon találtam:

[link]

2014. jan. 28. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint az F-nél, itt is barrét kell lefognod, csak a B-moll esetében a mutatóujjaddal nem az első, hanem a harmadik bundon fogod a barrét, azért van ott a hármas szám.
2014. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy akkordok a gitáron sokféleképpen és sok helyen lelehet fogni. Kezdőnek nyilván csak a alapvető fogásokat kell tudni.


F-dúrnál ez egy barré (nézz utána mit jelent) fogás lesz, mivel normál hangolású gitáron üres húrokat nem lehet belevenni F dúrnál. Jól gondolom amúgy a mutató ujjaddal leszorítod végig (bár nem minden barrénál van így, de mindegy ez most).


Itt egy link amin jól láthatóan rajta vannak az akkordok lefogásai helyesen. Bár nincs rajt az összes, de neked még elég egy ideig.


[link]

2014. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!