Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha gitárt veszek hangszerboltb...

Ha gitárt veszek hangszerboltban akkor megkérhetem az eladót hogy egyből állitsa be a húrmagasságot meg ilyeneket?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérni sok mindent lehet, csak nem biztos, hogy értenek hozzá különösebben.
2014. febr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A húrmagasságot célszerû magadnak beállítani.
2014. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb olcsó gitárnál bármilyen beállításért külön fizetni kell...
2014. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megkérheted, de nem feltétlenül olyanok ülnek a pult mögött, akik értenek is hozzá. Bár azt gondolom, hogy nem csak vérprofik járnak hangszert vásárolni, ezért az eladáshoz beleférne egy kis segítség, mert ki mástól kérne segítséget szerencsétlen kezdő, de eladófüggő is.
2014. febr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem alapdolog lenne. Addig ne vedd meg a hangszert, amíg meg nem csinálja. Nem veszel úgy autót, hogy 30 litert fogyaszt százon, csak mert az üzemanyag adagoló nincsen jól beállítva.
2014. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megnézem én azt a boltot aki az 50e Ft-os árkategóriába egy korrekt beállítást csinál ingyen. Miért is tenné?

Az eladók nagy része többnyire nagyarcú amatőr gitáros, esetleg wannabe rocksztár valami másodosztályú bandában és az urban legend-ekene túl nem sokat konyít a hangszerbeállításhoz. Tisztelet a kivételnek, mert akad azért.

Egy beállítás nem szemre történik, kell hozzá pár mérőeszköz (ami persze nem nagy kiadás lenne) meg ismeretek. De akkor is el kell vele tölteni némi időt.

Egy normális hangszerésznél a beállítás magába foglal egy teljes tisztítást, nyakgörbület/húrmagasság ellenőrzést/állítást, húrláb magasság állítást, oktávállítást, pickup magasság állítást, fogólap olajozást, húrcserét, elektronika ellenőrzését, szükség esetén kontaktok tisztítását, minden csavar ellenőrzését, meghúzását.


Egy kezdő-közép kategóriás gitárnál messze nincs akkora árrésük, amiért egy ilyen folyamatot minden gitárnál megérné megcsinálni - még ha lenne is rá megfelelő ember a boltban, de többnyire nincs is...

2014. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4. voltam. Eszembe jutott most valami, mert épp ma szembesültem egy sztorival hangszerboltban.

Arra gondoltam ,hogy egyesek azért nem akarnak foglalkozni a beállítással, mert benne van a pakliban, hogy selejt gitárt adnak el és nem akarják, hogy ez a vásárlásnál kiderüljön. Lehet hülyeség a feltételezésem, de most pont így járt egy csávó, hogy eldobta a blokkot, mert úgy gondolta nincs már rá szüksége és nem vették vissza gitárt, nem ellenőrizték le, hogy valóban hibás-e, pedig olyan gyári baja van, hogy azonnal kiderült volna, ha kipróbálják.

2014. febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az olcsó gitárok kb mind selejtek. Még ha nem is abban az értelemben, hogy teszem azt kezdetektől KH-s a volume potija. Pl a legtöbb 100ezres kategóriának az oktáv távolsága rosszul van gyárilag beállítva, amivel mondjuk egy akusztikus gitárnál megszenved a panelban lakó ifjú, mire megjavítja magának...

A fix csonthúrlábas gitárokról ne is beszéljünk, olyat nem is vennék boltból.

2014. febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Shazeen ***** válasza:
Komolyabb hangszerboltban biztos belövik. Anno az Oroszlánbarlangban mikor vettem gitárt nekem beállították. meg mikor voltam ott nézelődni ha valaki vett hangszert mindjárt a házi hangszerész be is állította.
2014. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!