Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha van egy ilyen gitártabon...

Ha van egy ilyen gitártabon hogy 6p5 azt nem tudom megcsinálni valaki ada valami tippet? és ha ez számit western gitáron játszom, elektromoson könnyeb?

Figyelt kérdés

2014. febr. 4. 13:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es válaszoló!

Szerintem te kevered a két tecnikát és a hammer on-ról írsz, viszont annak a tab jele H. Ott lehet egyszerüen felengedni, de általában ráütünk az ujjunkal a húrra szóval nem fogjuk le csak rákoppintunk, ezért hívják hammer=kalapács technikának.

2014. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 7es és 8as válaszoló is. Alex, neharadudj de te kevered, te írtad rosszul a dolgokat.

Válaszolok egyesével az írásaidra, hogy érthető legyen.


"De bizony lepengeted a húrt, nem a pengető kezeddel, hanem azzal az ujjaddal mellyel "elengeded" a húrt:

2perc 52-nél kezdi mutatni. "


Értem miről beszélsz, és igen, a videón is látom. ETTŐL függetlenül most nem erről van szó. A "pull off" technika az hogy felengeded az ujjad, ennyi. (nem pengeted le) Erről kérdezett a kérdező. (magyarul a videón NEM a pull off technika van, még ha az is a címe...)


"Szerintem te kevered a két technikát és a hammer on-ról írsz, viszont annak a tab jele H. Ott lehet egyszerüen felengedni, de általában ráütünk az ujjunkal a húrra szóval nem fogjuk le csak rákoppintunk.."


Ott lehet egyszerűen felengedni? Dehogyis.. az pont az ellenkezője. A "hammer on" amikor lefogod a magassabban lévő bundot hozzá (szintén pengetés nélkül). (Nem koppintgatunk sehova:) )


Ennyi a lényeg.

2014. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Elbeszéltek egymás mellett.

A pull off technika lényege, hogy jobb kézzel nem pengetünk, csupán bal kéz ujját felemelve szólaltatjuk meg a hangot.

Az már más kérdés, hogy a technika helyesen megvalósítva nem úgy néz ki, hogy simán felemeled az ujjad, mivel az egy dinamikátlan döglött hangot eredményez, hanem miközben felemeled az ujjad, egy pengetéshez hasonló mozdulatot csinálsz, hogy a legatos hang is erőteljes legyen.

Guthrie Govan ennek pl nagy mestere, vannak róla oktatóvideói, lehet nézegetni.

2014. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ezt mondtam én is, a technikáról. Szerintem maradjunk annyiban, hogy LEHET úgyis csinálni hogy megpengeted, de ez nem feltétele, maga a pull off csak a felengedés.


Amikor pl retekgyorsan virgázik valaki, és pull off technikát használ, több hangnál egymás mellett, ott sincs szó pengetésről.

2014. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ó, hát nem is fogunk ezen összeveszni, szerintem. ;)
2014. febr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyértelmű:)
2014. febr. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16-os! Sőt, így utólag belegondolva van igazság abban amit írtál, mert hát tényleg nem szükséges lepengetni, elég csak ráfogni következő vagy akár az azt követő második vagy akár a harmadik bundra :)

Hülye voltam bocs,ennyi.

2014. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem ráfogni, hanem ráengedni!! :PPP rákenróóóóóó'!!!!!!!!!! ;)))
2014. febr. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!