Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nehézségeim vannak kottázás...

Sándorjános kérdése:

Nehézségeim vannak kottázás téren, mit csinálja, hogyan gyakoroljam?

Figyelt kérdés

Újabban több számot is lekottáztam már példák segítségével (inkább másolás, vagy kottásítás különféle tabok alapján), de van egy zeneszám ötletem, aminek már elkezdtem kigondolni a gitáromon. Tudom, hogy a részletek önmagukban szépen szólnak, de valahogy sehogy se tudom őket lejegyezni. A ritmusokkal nagy gondom van. Ha úgy írom, hogy minden esetben férjen ki az ütemmutató végére, mondjuk 4/4-ben, akkor is marad egy szabálytalan, vagy nyújtott hang, ami átlóg a következő dobozkába. Ha ezt mindegyikkel eljátszuk, akkor a zeneszám kottailag szétcsúszik, szabálytalanná válik. Próbáltam már 6/8-ban is feljegyezni, azt meg sokkal nehezebb elképzelni, valamint az még rövidebb parcellákra oszlik, mint a 4/4, hogyan lehet eggyet elnyújtani? Olyan 5/4-es terjedelmű ütemmutatók kellenének, de kétlem, hogy ilyen létezne... szerintetek rosszúl írom fel, vagy az alapütemmel lehet gond.

Sajna két Félhangom van, a második nyúltabb, kicsit talán hosszabb, mint az előző, így nem felel meg a 4/4-nek.

Kicsit dzsesszes, progresszív rockos hangulata van, esetleg, ha ilyen stílusokhoz tudnátok ritmust mutatni, azt megköszöném.



2014. febr. 4. 22:25
 1/1 anonim válasza:

Az elnyújtott hang utáni, a következő ütemmel együtt kezdődik?

Mert ha igen akkor a hang ami túlnyúlik egy felütés

Próbáld beírni guitar-pro ba vagy számolj közbe (fejbe vagy metronómmal)

Ha nem jön ki 4/4 re akkol lehet h változtatnod kéne rajta ha csak nem akarod hogy egy taktus 5/4 be legyen

2014. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!