Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt olyan, aki jól játszik...

Van itt olyan, aki jól játszik akusztikus klasszikus gitáron? : )

Figyelt kérdés

Hosszú várakozás után tegnap végre kaptam egy klasszikus gitárt. Szeretnék megtanulni rajta játszani, de eddig csak addig jutottam el, hogy meg tudom nevezni a húrokat (E-A-D-G-H-E), és el tudom játszani a boci-boci tarka első felét.:))

Van itt olyan, aki jól tudja már kezelni ezt a hangszert, és esetleg szívesen segítene, hogy én is megtanuljam?

Tanárhoz sajnos nem tudok menni, ezért is érdeklődöm itt.:)

Előre is köszönöm a válaszokat!

15/lány



2014. febr. 9. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Country gitáron játszom, azaz fémhúroson. Ezen nehezebb, a tiéden könnyebb. Ha veszprémi vagy akkor írhatsz :)

16F

2014. febr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézzél szét a youtubeon. Bármin meg akarsz tanulni, csak a dolog nevét kell beírnod ( gitár ) s a tanulás szót.
2014. febr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

ugyan miért volna nehezebb fémhúroson játszani?

ez ostobaság...

pont hogy az újjal való pengetéses klasszikus gitározás sokkal nehezebb műfaj...

megnézném mennyi idő alatt tanulnál meg eljátszani egy ilyet

http://www.youtube.com/watch?v=lCeebWgjrrU

2014. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De ki mondta h nem lehet fémhúroson ujjal játszani? Pengetővel és ujjal is csinálom, itt egy példa:

[link]

Vagy ami könnyebb de szintén ujjal, Nothing else matters

2014. febr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fingerstyle-t fémhúroson is lehet alkalmazni, de a fémhúrokat nehezebb lefogni kezdőnek, ezért szokták javasolni a nylon húrost (klasszikust) első gitárnak, szóval ilyen szempontból valóban nehezebb. Az már rajta múlik, hogy mit fog rajta játszani.

No de a kérdésre válaszolva: Kezdj el tanulni skálázásokat, keress rá. Fejleszti az ujjtechnikát és hogy megtaláld a hangokat. Valamint keress rá alap akkordokra, és azokat gyakorold párosával váltakozva.

2014. febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!