Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni improvizálni gitáron?

Figyelt kérdés
Viszonylag sok skálát tudok, de valahogy mégsem jönnek azok a jó dallamok, amik nekem tetszenek. Nem tudom miért. Pedig jól begyakoroltam. Esetleg praktikák?

2014. febr. 13. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Töménytelen mennyiségű elmélet + százszor annyi gyakorlás.
2014. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy érted akkor is próbálgassam az imrpovizálást ha nem hallom elég jónak?? Nem hamis csak nem az amit akarok érted.
2014. febr. 13. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem is értem a kérdést.

Gondoltad majd elolvasol valamit és hopp máris jól fog menni?

Az improvizálás a legnehezebb dolog a zenében és pokoli sokat kell gyakorolni.

Egyrészt követned kell tudni a váltásokat a zenében, azonnal tudnod kell adott hangnemben, adott akkordra milyen skálák játszhatóak és azok milyen hangzást képviselnek, majd mind ezek után ki kell gyakorolni, hogy le tudd játszani a dallamot a fejedben, ne csak kapálózz a skálában jobbra balra.

2014. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok a türelmetlen gitáros palánta itt a gyakorin :-)

Nincs praktika arra, aminek még nem jött el az ideje, kitartás.

Nem tudom mennyi ideje tanulsz, én két éve és épp tegnap este sikerült egy jót improvizálnom. Nem görcsöltem rá, hogy "Na most akkor improvizálni fogok", egyszerűen elfáradtam a gyakorlásban, és gondoltam zárásképp bontok pár akkordot, amiből egész jó dolog sült ki, hihetetlen jó érzés volt, megvolt a harmónia a spontánnak látszó kiválasztott akkordok között. Bár hozzá teszem, járok tanárhoz és a két év alatt már számtalan különböző dalt megtanultunk. Úgy érzem az egész titok nyitja a hallás, ami észrevétlenül fejlődik a tanulás során, gyakorlás közben, de ahhoz sokféle dalt ki kell próbálni, nem elég, ha pl. Te ragaszkodsz egy stílushoz, bandához és kizárólag az ő számaikkal gyakorolsz. Nem egyszer kellett olyan dalt megtanulnom, amit baromira untam, de utólag érzem a hasznát, mert ezekkel az unásig játszott dalokkal beidegződtek a harmóniák.

2014. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak úgy jön. Érzem, hogy mi szólna ott jól és azt pengetwm. Sokat jammeltem idegen zenészekkel. 😊
2014. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!