Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A One Direction rajongók (és...

A One Direction rajongók (és akik általában azt a műfajt hallgatják) miért szólják le sok esetben a rockot és metált?

Figyelt kérdés
Miért általánosítanak,hogy abban csak ordítoznak,hörögnek stb. Ennyi erővel mi is mondhatnánk,hogy ott pedig csak nyávognak.
2014. febr. 17. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnt fel hogy szinte mindenki szidja azt a műfajt ami nem a kedvence? Nem csak a rockot szólják le hanem a többit is. És a rockerek is épp eleget szidják a többi műfajt, szóval nem kell itt álszenteskedni hogy "jajj a mi kedvenc műfajunkat bántják pedig mi semelyiket nem szoktuk leszólni" mert nem így van. Általánosítások pedig minden műfajjal kapcsolatban vannak, nem tudom mit kell ezen kiakadni. Az ilyen kérdések meg csak rá tesznek egy lapáttal arra hogy még több ellenségeskedés legyen. Valaki egyszer elkezdte ezt és azóta tart ez. Csak tudnám mi a fas*ér? Mire jó ez?
2014. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én szeretem a One Direcction-t, de a metált és a rockot is. Sőt a rockot még jobban. Azért mert szóják le (tisztelet a kivételnek) mert azt szeretik, azt szokták meg, és fircsának és talán durvának találják az ilyen típusú zenét.

2014. febr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"És a rockerek is épp eleget szidják a többi műfajt..."

Kösz az általánosítást,talán még oda írhattad volna,hogy: Tisztelet a kivételnek...

2014. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudtam hogy valaki bele fog kötni ebbe:D Odaírhattam volna de minek? Akinek nem inge nem veszi magára. De ha ez megnyugtat:Tisztelet a kivételnek...
2014. febr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm.
2014. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért szidják, mert az ilyen tömegpopot, mint a 1D, baromi sokan hallgatják, és a legtöbb ember (főleg Magyarországon) sajnos nem tolerálja a másikat, nem csak zenében, hanem másban sem. Mellesleg azt vettem észre, hogy egyre bunkóbbak a gyerekek. (márpedig a 1Dt nagyrészt gyerekek hallgatják) Kegyetlenek egymással, nem tudom mit élveznek a másik szivatásában. Szeretik a másikat fikázni, megalázni. Oké, ilyesmi nálunk is volt, de mi pl. a nagyobbaktól féltünk... Most meg amint sétálgatok a folyosón az iskolában, nekem jön a hülyegyerek mert szaladgál, és még neki áll feljebb, és tuskó stílusban hozzámvágja, hogy takarodjak már az útból.
2014. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

Hát baz+! Pont a directionerek szidják a metált????? Ez fordítva van kiscsillag! -_-"

"én is mondhatnám hogy csak nyávognak"

hát a rockerek mondják is -_-"

2014. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Hát én nem mondok ilyet pedig rocker vagyok.

És ezzel bebizonyítottad,hogy a directionerek szidják a metált...

2014. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én rocker vagyok, de szerintem azért van ez, mert aki egy bizonyos zenestílust szeret, az a másikat felületesen ismeri, és csak a legkirívóbb példákat hallotta. Pl. én sem szeretem az olyan rockot, ahol már tényleg nagyon hörögnek, vagy húrtépés az egész. De pl. egy Jon Bon Jovi soha életében nem hörgött, mégis rock zene, a '80-es években pedig (akkori) metál volt. De Mondjuk Tarja Turunen (bocsánat, ha rosszul írtam) is elég ritkán hörög.


Viszont mi rockerek sem rendelkezünk a legnagyobb rálátással a pop zenére. Például mondjuk Robbie Williams hangja elég mély és karcos, szóval, ha nem is jön be a stílusa, nyávogásnak semmiképpen nem nevezhető. De pl. Ricky Martinnak is mély hangja van (most az tök mindegy, hogy ki szereti).


És van egy banda, a '80-as években voltak híresek, a RATT, na nekik például az énekesük Steven Piercy elég magas tartományokba megy, de sokan Steven Tyler vagy Freddie Mercury (időnkénti) nyávogásait is nehezen viselik. (Pl.: Aerosmith: Pink, Queen: Pain is so close to pleasure, csak hogy példát is mondjak.)


De például rappet sem hallgatok, ezért a legkirívóbb dolgok jutnak csak el hozzá, nekem így például az az elképzelésem a rapről, hogy abban folyton káromkodnak. Ez biztos nem igaz, és egy rappert sem akarok megsérteni, csak arra akarok rávilágítani, hogy vannak ilyen szereotíp képek, amik azoknak a fejében élnek, akik nem annyira mélyedtek el a zenében. Vagy a fiataloknak, akik nem ismerik annyira behatóbban a zene történetét. De ez nem az ő hibájuk, mert nekünk is vannak sztereotípiáink (az enyém pl. az, hogy a pop zenék szövege semmi értelmesről nem szól, ellenben a rockkal, de biztos erre is van számtalan ellenpélda).

2014. márc. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!