Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus (nylon húros )...

Klasszikus (nylon húros ) gitárra hogyan tegyem fel a koptatót? (sürgős! )

Figyelt kérdés
pengetővel gitározom és szeretnék koptatót venni de addig nem veszek míg nem tudom ,hogy hogyan kell feltenni :D

2014. febr. 28. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Szerintem ha nem vagy biztos magadban, vid be egy boltba, hogy segítsenek, vagy kérj meg olyat, aki már csinált ilyet.


Ha mégis magad csinálnád, itt vna pár videó: http://www.youtube.com/results?search_query=classic%20guitar..


(vagy írd be, hogy pickguard cahnge, és hasonlók, han em megfelelőek)

2014. febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, tök fölösleges rá.
2014. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A belinkelt Youtube-os videóknak nem sok közük a klasszikus gitárhoz. Amúgy nem kifejezetten szokás klasszikus gitárra koptatót rakni.

Szerintem is fölösleges amúgy.

De ha ragaszkodsz hozzá, mérd le a hangnyílás méretét és annak megfelelő ívűt vegyél, ezeken egyszerűen van egy öntapadós ragasztó a hátulján, lehúzod a védőfóliát és rányomod az előzőleg megtisztított gitárra. Ennyi.

2014. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A videók a "koptató cseréje" beírásra jöttek ki. Több oldannyi van. Mindet végignézted? Nem hiszem. Ha a kérdező keresgél, akkor talál olyat, ami megfelel neki.
2014. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, akkor mutass csak egyet belőle, ami klasszikus gitár koptató cseréjére vonatkozik és készséggel elismerem, hogy igazad van.
2014. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként általában tök fölösleges 1-2 oldalnyinál többet végignézni (ebben az esetben még annyit se kell), mert a releváns találatokat az elején listázza, minél hátrébb haladsz a listán, annál kevésbé pontos találatok jönnek.

Mondjuk nem csoda, mert helytelen keresőszavakat használtál.

Először is nem "classic", hanem "classical", másodszor nem annyira "change" mint inkább "replace" vagy "install".

De persze erre se jön semmi releváns találat azon egyszerű oknál fogva, hogy elég ritkán szoktak klasszikusra koptatót tenni. :)

És végül tök fölösleges videókon keresgélni, mivel amint mondtam, annyi az egész, hogy letisztítja a gitárt és felragasztja rá. Ehhez milyen videó kell? :)

2014. febr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél rá flamenco koptatót a Segoviában. Az egy átlátszó hajlékony műanyag levonó, "Aktív gitár" módszerével rakd fel és még látszani sem nagyon fog.
2014. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!