Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nylon húros klasszikus gitár...

Nylon húros klasszikus gitár hangját hogyan lehet kierősíteni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék nagy összegeket ebbe a dologba fektetni,ezért az lenne a kérdésem elsősorban gitárosokhoz hogy milyen módja lehet egy nylon húros klasszikus gitár hangjának kierősítésére,egy házimozi erősítőm van,3.5 jack bemenettel, ezzel szeretném valahogy összehozni,a válaszokat előre is köszönöm.

2013. márc. 29. 20:50
 1/5 anonim válasza:
Esetleg mikrofonnal.
2013. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre is igaz az, ami a legtöbb dologra az életbe: vagy jó megoldást használsz és megfizeted, vagy gagyit.

Klasszikus gitárt házimozira nem valami jó ötlet eleve.


Mikrofonnál egy jobb minőségű már nem két fillér és a házimozinak többnyire nincs mikrofonhoz való megfelelő érzékenységű és impedanciájú bemenete.

A gerjedésről ne is beszéljünk.


A szokásos megoldás valamilyen piezohangszedő vagy felragasztható transducer beszerelése a gitárba, amit vagy egy DI boxon át vagy egy szintén utólag beépített előerősítővel szokás használni. De szintén nem házimozival, bár így azért viszonylag jó hangja is lehet akár...

2013. márc. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én vettem egy kis mikrofont 400 F-t ért, beleraktam a gitárba, beállítottam a windows-t hogy realtime-ba halljam vissza magam és kész :D Nem a legjobb minőség, de fülessel szeretek úgy játszani, hogy csak a gépből hallom a hangot :D

Arra próbáltam rákeresni, hogy nincsen-e olyan hangtorzító program gépre, ami az akusztikus gitár hangját elektromossá tudná torzítani és nem csúszik a hang, de nem találtam sehol :(

2013. ápr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Végül is igényszint kérdése... ha neked ez megfelel, jól csináltad.

Erről beszéltem, lehet jót összerakni komolyabb összegért, meg gyenge minőségűt olcsón. Kinek mi tetszik.

2013. ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.
2013. ápr. 4. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!