Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az a helyzet, hogy a kombóm...

Az a helyzet, hogy a kombóm tiszta csatornája, nem a legszebb. milyen pedállal tudnék a hangján szépíteni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 13. 00:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Semmilyennel.

Milyen kombó?

2014. márc. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:

Szia!


Van egy pár lehetőség. Ha az alaphanggal nincs akkora baj akkor a megoldás a következő:

-bármilyen reverb pedál. Pl: Boss RV sorozat

-bármilyen chorus pedál. A legjobb a még megfizethető kategóriában A Boss CH-1, CE-5. A chorus pedált viszont nem javaslom a torzított hangszinekhez csak ha sztereó a kombód.

- Egy kis visszhang is sokat dob a hangon. Ilyet a delay feliratú pedálokból tudsz kicsikarni. A legjobb: Boss DD-3.


Ha nagyobb a probléma akkor akkor egy grafikus EQ-val tudod hangosítani vagy csillapítani a különböző frekvenciákat. Pl: boss EQ-7.


Végső tanácsom: vásárolj egy olyan erősítőt, aminek tetszik a hangja, amit szivesen kapcsolsz be és nem veszi el a kedved a gyakorlástól.

2014. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2. válaszoló,köszi! sokat segítettél!! :)
2014. márc. 13. 11:36
 4/21 anonim ***** válasza:
59%

Igazából szarrá lehet effektezni a szar hangot, de abból nem jó hang lesz, hanem cukrozott takony.

Aztán döntse el mindenki, hogy neki az kell-e.

2014. márc. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ha egy tiszta csatornán szarul szól az erősítő, akkor hiába rakod tele effektekkel, azután legfeljebb szar effektezett hangot fogsz hallani...
2014. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
Én csak vendéglátós tisztának hívom azt, amikor van egy teljesen jellegtelen tiszta hangszín, majd arra rátolnak egy tonna kórus-zengető-visszhang szentháromságot...
2014. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
istenem -.-" senki se mondta,hogy szar a hangja ember!! ez egy 200000 ft-os Peavey,nem egy 25 ezres szar. csak akarom turbózni.. Aktív Gitár! te meg amúgy is a gitárokhoz értesz,nem ehhez,szóval nem kell oltani! (semmi rosszindulat nélkül írom)
2014. márc. 13. 15:19
 8/21 anonim ***** válasza:

Van egy 200ezres Peavey-d, aminek neked nem tetszik a hangja, de közben újdonságot mondtak neked azzal, hogy milyen módon színezhetnéd azt teljesen átlagos és gyakran használt effektekkel (ami mellesleg nem hinném, hogy megoldás, legfeljebb tüneti kezelés), aztán engem oktatsz ki róla, mihez értek és mihez nem?

Nem érzed ebben az ellentmondást? :)

2014. márc. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
nem! bevallom,nem értek nagyon az effektekhez,ennyi! igen,mondhatom,hogy van egy számomra jó erősítőm,meg egy Gibson Standardom,tudok gitározni,DE nem értek az effektekhez. majd kialakul,mert már beszéltem egy hangszerésszel,hogy mondja el a dolgokat,de addig is feltettem itt a kérdést. ennyi
2014. márc. 13. 15:35
 10/21 anonim ***** válasza:

Hát, a fentiek alapján nem vagyok benne biztos, hogy kellő alapossággal fel tudod mérni az én erősítőkkel és effektekkel kapcsolatos hozzáértésemet.

Egybéként tény, hogy az erősítőkkel kapcsolatban kevesebb a tapasztalatom és kevésbé vagyok tájékozott, de az előbbiek alapján vaszínűleg még ez is jóval több, mint a te ilyen témában való jártasságod.

33 éve játszom elektromos gitáron, 8 erősítőm, tucatnyi effekt meg harmincnál több gitárom volt, szóval némi fogalmam azért van az erősített hangzásról, persze azt elismerem, hogy vannak, akik nálam sokkal tapasztaltabbak ebben.

2014. márc. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!