Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg lehet tanulni zongorázni...

Meg lehet tanulni zongorázni a YouTube tutorial videókat nézve?

Figyelt kérdés
Néhány számot már el tudok játszani, de amikor mind2 kézzel kell az nem nagyon megy, ott inkább csak a jobbal szoktam, és a balt akkor, ha nem elég a jobb. Úgyis a jobb a lényegesebb, a bal csak valami aláfestés. Am nem tudok semmit a zongoráról, hangokról, de az ismerőseim szerint már egész jól megy. Mind2 kezemmel akkor játszok, ha a jobb kezem kevés hozzá, mert mondjuk túl messze van a billentyű. Meg lehet így tanulni zongorázni? Akik tudnak, azoknak is be kell tanulni a számokat, nem?

2014. márc. 14. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
nem lehet, mert van néhány dolog amit netről nehéz megtanulni, kivéve ha zseni vagy...
2014. ápr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igaza van az előzőnek, tényleg nem lehet megtanulni netről...én 8 éve járok zeneiskolába, és még most is tanulok új dolgokat a zongorázással kapcsolatban! Netről például nem lehet megtanulni a helyes zongorás testtartást, a kéztartást, és még nagyon sok ilyen alapvető dolgot! 2 kézzel úgy gyakorolj, hogy először tanuld meg a jobb kezet, aztán a balt,(vagy fordítva az mindegy) és próbáld meg együtt játszani a 2 kezet, először csak például az első 2-3 ütemet ismételd el kb. 5-ször és így haladj tovább...vagy pedig skálázz 2 kézzel egyszerre! És természetesen azoknak is be kell tanulniuk a számokat, akik tudnak/tanulnak zenesuliban zongorázni! Én pl. 5-6 ütemenként szoktam haladni:). Ha kell még segítség írj privátban nyugodtan! ;) Remélem hogy segítettem!
2014. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!