Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lesz valami baja az erősítőfej...

Lesz valami baja az erősítőfejnek, vagy a gitárládának ha a fej 4 Ohm-os a láda pedig 8 Ohm-os?

Figyelt kérdés
Nos tervezek venni egy Marshall fejet (Valvestate 8100) és 4 Ohm van ráírva. Nos, 2×12-es ládát akarok hozzá, amit kinéztem az 8 Ohm-os. Lesz ettől valami baja a cuccoknak?

2014. márc. 16. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Tranyós cuccokat felülterhelni szabad.

Így kb fele lesz az erősítő által leadott teljesítmény.

2014. márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem felül terhelés, hanem alul. Mivel a nagyobb impedancia nagyobb áramkorlátozást hoz létre. A teljesítmény változása a kimeneten pedig nem fele, mivel váltakozó előjelű és időben változó frekvenciájú jelről, illetve nem tiszta ohmikus, hanem reaktáns ellenállásról beszélünk, a változás nem lineáris.
2014. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha veszek egy 120 Wattos ládát, akkor az csak 60W-ot fog leadni?
2014. márc. 16. 10:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Egyáltalán nem így működik. Nem is tudom ezt a következtetést honnan vontad le.


Az erősítőd 100Wattot tud leadni 4Ohmra, stimm?


Ha te egy 8Ohmos ládát kötsz rá, az erősítőd teljesítményleadási képessége lecsökken, nem teljesen felére, de kb olyan 65-70W környékére.

Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy halkabb lesz a megjelenítés.

pl ha egy 90dB-es érzékenységű ládát cserélsz 100dB-esre, akkor kb 3x hangosabb lesz ugyan azon a hangerőn, mint előtte.


Ha te most veszel egy ugyan olyan érzékenységű, de nagyobb ellenállású ládát, akkor halkabb lesz a megjelenítésed, mint előtte, viszont kevésbé fog melegedni a végfok.

2014. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, mostmár megvilágosodtam! :) Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. márc. 16. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!