Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az, hogy nemzeti...

Miért van az, hogy nemzeti rock zenekarokkal Dunát lehetne rekeszteni, de más műfajokban elég kevés nemzeti érzelmű előadó van?

Figyelt kérdés

Nemzeti érzelmű lány vagyok, de nem szeretem a rock zenét. Szívesebben hallgatom az összes többi zenei stílust (pop, rap, diszkózene, hangszeres zenékből népzene és komolyzene). Feltűnt, hogy az általam kedvelt könnyűzenei műfajokban elég kevés a nemzeti érzelmű előadó, míg a barátaim, akik rockot hallgatnak, rengeteg olyan együttest ismernek, akiknek nemzeti szövegviláguk van.

Légyszi valaki magyarázza meg, miért fogékonyabbak a hazafias értékrendre a rock zenék kedvelők, és miért csak kevesen gondolkodnak így a más stílusokat hallgatók közül!

Csak értelmes válaszokat szeretnék, a fikázást légyszi hanyagoljátok! Köszönöm szépen!


2014. márc. 24. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Rapből azért van, én legalábbis hallottam már nemzeti érzelmű rap zenét.

Pop disco meg azért nincs, mert ezek a stílusok egyszerűen másról szólnak. Szerelem, csalódás stb. Sekélyes és semmitmondó szövegvilággal. Nem céljuk, hogy gondolkodásra ösztönözzenek.

Szóval mélyen szántó gondolatokat ne is várj tőlük.

A rockzene pedig a lázadásról szól a nemzeti érzelmek kiéneklése pedig egyfajta lázadás. A szöveg és a zene összeillik.

2014. márc. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kupicalajos ***** válasza:
Jaja a válaszolónak igaza van én se tudom jobban megfogalmazni a rock nem mindig csak a szexről meg a bulizásról szól azt mondja ki ami körülvesz az igazságot mondja el. még az ilyen populáris zene semmitmondó nincs története.
2014. márc. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ez nekem is feltűnt de egyszerű a magyarázat /ahogy már leírták/ a rock mindogis ehyfajta elkülönülést, lázadást jelentett és szított, míga pop egy lágy, bárhol leadható könnyű műfaj. Mondjuk én el se tudnék képzelni egy nemzeti témákat éneklő pop előaòt. A rockban van meg a kellő erő, vadság ami plusz löketet ad a nemzeti szövegeknek. Talán még az, h a rockhoz kevésbé kell tiszta énekhang-és tudás.

16f nemzeti érzelmű :-)

2014. ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!