Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen jó rock számok/előadók...

Seres Timon kérdése:

Milyen jó rock számok/előadók vannak?

Figyelt kérdés

A kérdésem itt talán kicsit megváltoztatom, de engem egy bizonyos előadó érdekel, a kedvencetek. Szeretném ha újabb rock, punk és/vagy metál zene legyen. Ha lehet magyar vagy angol legyen. És azt kérem hogy próbáljátok lereagálni az elöttetek lévő kommentekra ha tudtok és írjátok le a kedvenceiteket, de csak egyet és arról egy kis leírás. Műfaj, évszám, énekese férfi vagy nő és azt ha van kedved egy kis véleményt is írhatsz ^^

Remélem nem hangzik hülyén a kérdésem, de mostanság nem hallgattam nagyon olyan rock zenét amiket szeretek :/



2014. márc. 3. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Red Hot Chili Peppers - Dani California

A Stadium Arcadium albumon van, ami az egyik kedvencem tőlük a Californication mellett, ha jól emlékszem, 2006-ban jött ki. Anthony Kiedis énekli, akinek nagyon szeretem a hangját, de gitárosként én John Frusciante hatalmas szólóját és jó kis funkys riffjeit emelném ki. Sajnos ez volt az utolsó albuma az együttessel.

2014. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor őket el is kezdem hallgatni ^^

És hozzá teszem 16 éves vagyok :)

2014. márc. 3. 21:45
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Slash, Metallica (bár régen jobb volt), Foo Fighters, Alice in Chains (de ez is jobb volt régebben, Pearl Jam...Én inkább régi párti vagyok :)
2014. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Avril Lavigne

Skillet

Green Day.

Black Veil Brides

:) Nekem ezek a kedvenceim,de mondjuk Avril ,,elpuhult'' mostanában ^^" Ennek ellenére ő a kedvenc énekesem,a többi meg a kedvenc bandám/főleg a Skillet xD/ Csak ne keverd össze a Skrillex-el ami szerintem egy nagy rakás sz** :3

2014. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, hogy új alatt mit értesz, az én kedvencem, a Mayhem, egy norvég black metal együttes, ami 1984-ben alakult, úgyhogy szerintem viszonylag újak. :) Elég sokat változott a felállás az évek során, de az összes énekese férfi volt, közölük kettőt emelnék ki.A finn származású Per Ohlin (Dead) a kedvenc dalszövegíróm (nagyon inspirálóan hatott rám, még fordítottam is tőle) és a hangja se volt semmi. Gyerekkorában újra kellett éleszteni, azóta teljesen megváltozott, azt mondta, hogy az élete csak egy álom, de ő hamarosan felébred... 1991-ben felvágta az ereit a kezén és elvágta a saját torkát, aztán fejbe lőtte magát. Øystein Aarseth (Euronymous) talált rá a holttestre, aki elrendezett néhány dolgot, aztán lefotózta és a fotó a Dawn of the black hearts címú lemez borítója lett: [link]

Egy rajongó megölt egy homoszexuálist és az együttes itt büszke lett magára, de a sok templomgyújtogatás már nekik is sok volt. Két évvel később Varg Vikernes (Burzum)megölte Euronymoust és börtönbe került. Az első nagylemezen már a kedvenc énekesem énekelt, a magyar nemzetiségű Csihar Attila. Na, az ő hangjára nem is nagyon találok szavakat, nem a megszokott black metalos károgást hallhattuk a De mysteriis dom Sathanas-on, hanem valami egészen más, misztikus hangulatú éneket. Most megint ő a Mayhem énekese és kiadtak vele egy Ordo ad chao című albumot, amiről csak annyit tudok mondani, hogy kiváló, illetve már dolgoznak az új albumon, amiről a rajongók kaptak "kóstolót" és jónak ígérkezik. :D

A kedvenc számom a De mysteriis dom Sathanas-ról van, a címe: Life eternal. Ennek a dalszövegét Dead írta és Attila énekelte, vagyis tökéletes párosításnak lehetünk fültanúi! :D https://www.youtube.com/watch?v=MGw3Qk5OOOE

2014. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha az újak közül kell választanom akkor The Cadillac Three egyértelműen. Műfaj southern rock, első lemez 2013, ffi énekes. Dögös, tökös, ízes déli zene, imádom!!! Kedvenc szám a Tennessee Mojo, ami könnyebben emészthető az a The South c. szám. Itt a bemutatkozó vidijük:

https://www.youtube.com/watch?v=9q7NSK4yAjE

2014. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm,főleg a nagyon hosszu válasznak, jól esett bevallom ^^ Érdekes a történetük és emiatt meg fogom őket hallgatni :P Új alatt 2006 felettit értek, bár az sem valami nagyon új, de nekem onnantól tökéletes :)

És Skilletet spse keverném össze azzal a nem is tudom miven >.< BŰŰN LENNE ^^ :D

2014. márc. 4. 22:53
 8/14 anonim válasza:
Helloween, Avenged Sevenfold, Gamma Ray, Pagan's Mind, ez inkább metál :)
2014. márc. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Főként a szimfónikus metál az asztalom, de hallgatok mást is. A kérdésedre válaszolva pedig:

EPICA- EPICA holland szimfónikus metál zenekar, 2002-ben alapította Mark Jansen( ex - After Forever). Később csatlakozott az akkor még ismeretlen, angyali hangú énekesnő Simone Simons. Mark és Simone a kezdetekben egy párt alkottak, azóta szétmentek és mindketten mással élnek boldog párkapcsolatban. A kettejük viszonyáról egy dal is íródott Our Destiny címmel, ami a 4.lemezükön(Design Your Universe) található. A banda tagjai az évek folyamán folyamatosan cserélődött, ez elég bonyolult, inkább megkíméllek a részletektől. Az albumaik időrendi sorrendben :

-The Phantom Agony (2003) - debütáló albumuk, hatalmas siker volt :D

-Consing to Oblivion (2005) - a maják világa van a középpontban

-The Divine Conspiracy (2007) - szervezett vallások hátrányai

-Design Your Universe (2009) - Design Your Universe líraian a gondolat és a képzelet erejére összpontosított a vallás ereje helyett, az üzenet végeredményben ugyanaz volt: "Új áttörések a kvantum fizikában azt bizonyítják, hogy mi mindannyian kötődünk egymáshoz szubatomi szinten" - magyarázza Mark Jansen. "Mindent megváltoztat számunkra. A teljes világnézetünk összeomlik, amikor egyszer végül elfogadjuk ezeket a tényeket és kiegészítjük vele az életünket."

-Requiem For The Indifferent (2012) - eddigi legsikeresebb album, a témakörnek még nem olvastam utána

Két koncepciója is van a csapatnak:

-The Embrace That Smothers - NEM sátánista, noha sok észlény elhordja annak. A szervezett vallások hátrányairól szól, valamint arról a teóriáról, hogy mi lenne ha csak egy vallás lenne és véget érnének a vallási háborúk. Mark már After Foreverrel is dolgozott a koncepción, az első három részt egykori zenésztársaival írta.

-A New Age Dawns - szintén a maja civilizáció ihlette.

Huhh, hát most ennyi jut eszembe, több infóért linkelem a banda magyar rajongói oldalát + néhány kedvenc dalom tőlük :)

[link]


The Phantom Agony (The Phantom Agony)

http://www.youtube.com/watch?v=iy5XTIFcKU8


The Last Crusade (Consign To Oblivion + A New Age Dawns 1.rész)

http://www.youtube.com/watch?v=TTcLnBGWZkM


Living A Lie (The Divine Conspiracy + The Embrace That Smothers 8.rész)

http://www.youtube.com/watch?v=oKMnxCgoKXY


Deconstruct ( Design Your Universe)

http://www.youtube.com/watch?v=3p-7Fub5wFk

Resign To Surrender (DYU, A New Age Dawns 4.rész)

http://www.youtube.com/watch?v=9vN77Yh3CHE


Requiem For The Indifferent (Requiem For The Indifferent)

http://www.youtube.com/watch?v=yhn0Wdc-tNM


Még így utólag megjegyzem, hogy Mark érdemei a hörgős betétek, valamint ő ritmusgitározik is.

A következő albumuk idén jelenik meg májusban The Quantum Enigma címmel.


Remélem segítettem :)

14/L

2014. márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Fuuh, ezt az a nagy választ is nagyon-nagyon köszönöm, most már van csipegetni és a 2 nagyon kifejtett előadót elkezem hallgatni már ma szerintem ^^ És mindenki másét is meghallgatom, csak most ezek így a leírtak alapján tetszettek :)
2014. márc. 6. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!