Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyiket szeretitek jobban...

Melyiket szeretitek jobban black metal vagy death metal?

Figyelt kérdés
Jó sokan írjatok :) és ja tudjátok indokoljátok is meg légszives, hogy miért ez és nem az

2014. márc. 26. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Cső


Én személy szerint black metal rajongó vagyok, már elég rég óta. Maga a zene érdekel. Az hogy milyen hülyeségeket csináltak a tagok, hidegen hagy.


Azt hiszem a black metalhoz kell némi spiritualitás. És most nem a szellemekre, meg hülye szektákra gondolok, hanem személyiségre. És nem utolsó sorban kell némi zenei érettség is hozzá. Aki azért fikáz egy zenét, mert kárognak benne, az idióta a zenéhez. Őszintén mondom.

Akinek inge, vegye magára :)

A black metalnak, az a nyitott zenei EREJE, ami ha megragad, soha többé nem enged el. ÉS kell hajlani kicsit régi dolgokra, pogány dolgokra, meg egy kis misztikumra is.

Olyan mint a narkó..Elsőre rohadt jó, és elkezded hallgatni hétvégente mikor egyedül vagy. Aztán ráébredsz hogy ez Tényleg jó, és már egyre többször kerül a listádra. Végül már ha nem is csak ezt, de rendszerességgel hallgatod. És most ettől nem leszel se kevesebb, agykárosodott, meg sátánista. Csak jó a zene. Sőt, ennyivel több is leszel, szerintem. Mert most bármikor előveheted.

Lehet ez a narkós példa kicsit erős is volt rá, de érted...

Persze az se mindegy mit hallgat az ember, mert vannak gyári sorra készített lemezek is, amik nem igazán adják át a műfaj eredetiségét. Van ilyen is. Sajnos. pl Dark Funeral.

Kedvenc bandáim: Satyricon (korai albumai), Ulver, Mayhem, Gorgoroth-tól az összes lemez, de kiemelném ezt az albumot: "Destroyer, or About How to Philosophize with the Hammer", Summoning, Emperor...Thorns... meg még egy páran.


Szeretem a death-et is, azon nőttem fel. De számomra már annyira lerágott csont. Még a Nile banda az akiktől várok némi újat, mert ők tényleg egyedien zenélnek. A többi - amit ismerek -, vagy a kezdeti időszakban zenéltek (Morbid angel, Carcass, Death), és akkor őket még mai napig is előveszem, vagy a későbbi 2000-től született bandák. Nah ők csak kopiroznak, még azon se csodálkoznék, ha nem a ők írnák meg a számaikat, ők csak előadják. Amugy kivétel nélkül. Néha azért látok 1-2 egyediséget, de nem nagy cucc, egy időután tuti csak porosodna.

Viszont ennek is megvan a saját "zenei EREJE", csak én itt most éppen a bulikra gondolok. Meg néha mikor ilyen kedvem van, érted.


Mellesleg, soha nem narkoztam, még bagózni se bagózok. De sör az jöhet liter számra :)

Saját vélemény, azt hiszem erre is voltál kiváncsi.

Nah akkor várom a leértékeléseket!

Örültem!

2014. márc. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi nem hittem hogy kapom ilyen értelmes választ :) én egyébként deathes vagyok de most próbálom megszeretni a blacket is
2014. márc. 29. 00:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Death
2018. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, indoklás: Számomra a legtöbb black metal banda nagyon unalmas. Persze, vannak kivételek, de úgy összességében nem rajongok a műfajért.
2018. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!