Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárt szeretnék vásárolni és...

Gitárt szeretnék vásárolni és tanácsot szeretnék kérni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Több hasonló kérdés van itt és megnéztem párat, amikből megtudtam néhány infót.

Tehát először is gyártókról szeretnék érdeklődni, melyik megbízható, melyiknek jók és hosszú életűek a gitárjai és persze a hangzás is nagyon fontos.

Másodszor pedig a cutway változtat valamit a hangzáson vagy csak a bundok elérésében segít?

Harmadszor pedig az elektroakusztikus vagy az akusztikus gitár éri meg jobban, mármint egy kezdő gitárosnak, aki nem szeretné csak úgy cserélgetni a gitárját , mert megunta. Szóval hosszabb távra keresek magamnak gitárt.Ha elektroakusztikus akkor milyen elektronika a megbízható és jó?

Negyedszer a pedig a húrok érdekelnének, mégpedig hogy melyik gitárfajtához (elektroakusztikus, akusztikus) melyik húr való és melyik dobja fel a hangzást (fém húr vagy nejlon). Lehet fele ilyen fele olyan a gitár és melyik miért jobb? Azt tudom hogy a nejlon nem bántja úgy az ujjbegyeket, mint a fém húr. Húrból melyik a megbízható?

És utoljára persze az ár és minőség arány. Maximum 40 ezret áldoznék rá és még ott is vonnám a szám szélét, de ha kell akkor kell a minőségre áldozni...

Vagy ha van esetleges tanács vagy valami fontos tudnivaló akkor azt is köszönettel fogadom.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat/tapasztalatokat. :)



2014. ápr. 6. 14:10
 1/3 kojee ***** válasza:

1. A szokványos amit szoktak javasolni: cort, epiphone, fender

2. igen változtat a hangzáson

3. akusztikus, mert 40e Ft értékben sokkal jobb minőségűt tudsz venni, mint elektroakusztikusban.

4. a húrok nem variálhatóak, nincs olyan, hogy fele ilyen fele olyan.

40 ezer nem sok pénz egy hangszerért, ezért kapsz egy használható minőségűt.

2014. ápr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cutaway valamennyit befolyásolhat a hangzáson, de nem mondhatni, hogy ettől rosszabb lesz, mert ez ízlés dolga, inkább csak kicsit más.


Elektroakuasztikust szerintem se vegyél 40e-ért, mert nem fogsz igazán jót kapni, egyébként azoknál a Fishman elektronikák a nyerők általában.

2014. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. ápr. 12. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!