Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az elektronikus zenék kedvelői...

Az elektronikus zenék kedvelői hogyan nevezik maguk között a hangzásokat? A hangszereknek van nevük, de a hangzások neve nem olyan ismert.

Figyelt kérdés

Egyéb zenék kedvelői pl. úgy beszélgetnek a zenékről, hogy "tudod, amikor megszólal a gitár/hegedű" vagy "belépnek a vonósok, az a rész nagyon tetszik". De elektronikus zenében nincs ismert nevük a "hangszereknek". Merthogy ezeket a hangzásokat hagyományos hangszerek nem is tudják előállítani, hanem elektronikus "hangszerek" szólnak. Hogyan beszélnek erről a laikus zenekedvelők?

Pl. közismert, hogy a rock zenében gitárok vannak, a szimfonikus zenében pl. hegedű.

(Hozzáértő zenészek pl. négyszögrezgésről, fűrészfogrezgésről stb. beszélnek, ill. ezek fajtáiról, amiknek külön nevük van, bár tudtommal csak angolul, pl. hypersaw, fat saw, square purity, goldsaw, stb.)



2014. ápr. 8. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából ilyen zenékben is használnak hangszereket,pl.a legtöbb esetben szintetizátort,csak utána már szinte semmi köze nem lesz hozzá...Én ilyenekről tudok hogy vokál,drop,melody,de úgy efektből annyi van hogy szerintem senki se jegyzi meg,de javítson ki valaki,mert én annyira még nem ismerem,csak pár hónapja hallgatok ilyen zenéket...
2014. máj. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, végülis a melody-val szokták jelölni magát a dallamot, főleg a főszólamot, de más zenében is. Dallam, kíséret, akkordok, dob, kb. ilyesmik vannak.
2014. máj. 5. 16:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,na ja,azért a rokkosoknak könnyebb dolguk van ilyen téren:D
2014. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elektronikus zenében is van a hangszercsoportoknak neve: Lead, Pad, Arpeggiator, Bass, Plucked, Brass, FX stb.
2014. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de így a zene hallgatói sose hivatkoznak rájuk. Míg pl. a komoly zene kedvelői hegedűnek nevezik a hegedűt, az elektronikus zene kedvelői nem nevezik arpeggiator/square lead néven a cuccokat.
2014. júl. 5. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!