Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az baj, ha valaki 16 éves fiú...

Az baj, ha valaki 16 éves fiú létére jazz, rock és blues zenéket hallgat?

Figyelt kérdés

Hozzátenném, hogy szeretem a countryt, folklore-t, soul-t, musicaleket is. Viszont teljes mértékben elhatárolódom a mai popborzalmaktól, a gépzenétől, a tehetségkutatóktól és mindentől ami trendi.

Sokak véleménye szerint a sátánnal cimborálok. De miért sátánista például a magyar Hobo vagy a külföldi Rolling Stones, Doors.

Azt is sokan a szememre vetették, miért nem iszom, ha ezeket a zenéket hallgatom. Pedig bizony nem iszom, nem dohányzom, nem fogyasztok drogokat.

Szerintetek elképzelhető egy hasonló habitusú lány is vagy a rockzene és a föntebb felsorolt műfajok köthetőek a káros szenvedélyekhez? Várom válaszaitokat.


2014. ápr. 13. 01:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem baj, a mai divatzenek nagyon rosszak szerintem. En pl. trancet, houset hallgatok sokat mostanaban, megsem jarok partykra es nem szedek drogokat sem.

Aki meg ezert beszol, az annyit is er.

2014. ápr. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Én különösen kedvelem az ilyen fiúkat. És aki beszól...na jó ink nem írom le nem kéne csúnyát írnom 16 /L
2014. ápr. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De vajon van-e olyan lány, aki akár klasszikus vagy progresszív rockzenét hallgat és nem dohányzik, nem alkoholista, nem drogos?
2014. ápr. 13. 10:10
 4/21 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj? Nem vagy beszükülve, nyitott a látóköröd, ugyanakkor van ízlésed.

Amúgy például az se jó, ha valaki a rockon belül csak metált hallgat, a lightosabbakat pedig lefikázza.

2014. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Soha nem is próbáltam cigizni és még a citromos sörből sem ittam soha többet egy kortynál... még drogot soha nem is láttam...

A inkább régi zenéket hallhatok. Amiket nagyon szeretek: Queen, Rolling Stones, ABBA, Elvis...

Szívesen hallgatok Bob Marleyt és népzenét, vagy etnorockot pl. TransylMania  talán ez a kedvenc együttesem (lehet, hogy kissé lokálpatrióta vagyok).

Mondhatni kiráz a hideg a 10 óra hosszúságú techno remixektől... nem tudom mi abban a jó, hogy cirka 40 négyzetméterben 100 fiatal (jobb esetben)ütemesen rángatózik...

Számomra a bulit a táncház jelenti, amikor hús-vér zenészek húzzák hajnalig a muzsikát és csujogatástól, énekszótól hangos a terem :) (nem a basszustól, ami kiszakítja az ember dobhártyáját, hogy utána 2 napig cseng a füle tőle)

15/L 

2014. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Megdöbbentő amikor 15 éves lányok ilyen véleményalkotásra képesek, illetve másként értelmezik a dalok üzenetét mint az átlag. Megdöbbentő és nagy öröm számomra. Minden soroddal egyetértek szinte.

Némi hozzátoldás vagy a kérdés tágabb taglalása. Akik hallgatnak régi vagy mai rock zenéket mennyire fontos számotokra a szövegi világ? Én nagyon szeretek és mindig is szerettem elbíbelődni mi rejlik a sorok mögött. Amikor ezt képesek vagyunk tartalommal megtölteni az már művészet. Bizony ma már ez történelem, amiből sokat lehet tanulni, tágítja a horizontunkat.

2014. ápr. 13. 13:32
 7/21 anonim ***** válasza:
Nekem külföldi zenekaroknál nem annyira érdekes a szöveg, de viszont azon néhány alkalmakkor, amikor úgy hallgattam, hogy közben olvastam a magyar fordítást, úgy éreztem, mintha először hallanám az amúgy már jópárszor hallgatott számokat. Kissé más élmény volt.
2014. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A dalok szerintem nem csupán zenéből vagy nem csupán szövegből állnak. A kettő összhangja adja meg az eszenciát az egésznek. Nem hiába van szöveg... Csak akkor tekinthetjük igazán meghallgatottnak a számokat, ha szövegüket is megértettük. A szöveg által jut el egészen a művészek mondandója hozzánk. Számomra mindig fontos szerepe van a dalszövegeknek...

15/L 

2014. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ismét egyetértek. Számomra például nagy művész, bár már kiveszőben van a műfaj iránti tisztelet, de mégis Hobo egy jelenség. Amikor először hallották az emberek magyarul Jim Morrison vagy Mick Jagger-Keith Richards szövegeit döbbenten hallgatták. Ma már persze új kultúrák születtek, de mégsem sikerült elsöpörni a műfaj iránti tiszteletet. Ma is ugyanilyen erővel jön át az üzenet, amit a művészek át akartak juttatni más korokból, más generációk számára.

A nyelv kérdése is érdekes. Volt szerencsém francia nyelvű sanzonokat is hallgatni magyar énekesnő tolmácsolásában és teljességgel döbbenettel töltött el az a tény, hogy nem tudom ugyan a nyelvet, mégis mintha érteném, emóciókat generál.

Ha lefordítunk egy dalt magyarra vissza tudjuk-e adni azt, amit a szerző szeretett volna közölni? Ha belerágjuk magunkat akkor mindenképp. Ám mégsem ez a lényeg, hiszen magyar fordításban születik az eredetiből egy új dal. Hogy ez mennyire tükrözi az író gondolkodásmódját vagy inkább a fordítóét az máig vita tárgyát képezi.

2014. ápr. 13. 14:28
 10/21 anonim ***** válasza:
Önmagában véve szerintem egy dal kapcsán annyi mű születik, ahány befogadó. Mindenki számára más értelmet nyerhetnek ugyanazok a szavak... A fordítás nyelvekról nagy felelősség, mert egy másik ember gondolataiba belelátni szinte lehetetlen... de kérdem én egyáltalán szükség van-e mindent ugyanúgy értelmezni, mint ahogyan azt valaki más?
2014. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!