Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt olyan lány köztetek,...

Van itt olyan lány köztetek, aki szereti az alábbi műfajok közül valamelyiket: jazz, blues, régebbi rockzenék?

Figyelt kérdés
Bár kicsit furcsa ezt kiírni, mivel az említett műfajok más kezdenek kikopni, de mégis érdekelne hátha kortól függetlenül.
2014. ápr. 21. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:

En szeretem a 80-as evek rockzenejet, de a tobbi mufajbol is vannak, amelyek bejonnek. Nekem az a lenyeg, hogy legyen mondanivaloja, szoval mindegy hogy regi-regi zene vagy ideni. Ezt azert mondom, mert regebb ( lehet hogy csak nekem tunik igy) tobb erzelem, tobb ertelmes szoveg volt a dalokban, nem csak "tuc-tuc, razzad, tuc-tuc, razzad".


Amugy en AC DC-n nevelkedtem, edesapam tudta, mi a jo zene XD A jazz is bejon, de azt ritkan hallgatom. 20/L

2014. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A jazz nem igazán az esetem. Viszont a rockot imádom, akár régi, akár új. Mivel a rockzene tulajdonképpen a bluesból nőtte ki magát, azért az is viszonylag közel áll hozzám. Amúgy én jobban örülök annak, hogy mostanában a rock egyre messzebb kerül a mainstreamtől, mert amikor a stílus a leginkább felkapott volt, például a '80-as években, nagyon sok vacak rockzene született, és lett ismert amik az egész stílust csak égetik.
2014. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utálom a mainstream kultúrát. Már ha egyáltalán belefér ez a kultúra fogalmába. A gépzenét pedig abban a korban nőttem fel, mégis sosem tudtam befogadni. Nem is értem mások, miért hallgatják.

A szövegek mélysége számomra mindig nagyon sokat jelentett, ha a felszín alatt van valami, amiről le kell hántani a réteget, rétegeke, akkor ott fantasztikus dolgokra bukkanhatunk. Sok amerikai előadó dalát hallgattam, értelmeztem már amennyiben ezt a nyelvek közötti transzformálhatóság lehetővé teszi.

Micsoda társadalomkritika olvasható ki ezekből. Ha úgy érzed ez megtisztítóan hat, több leszel általa, akkor volt értelme a dalt megírni. Röviden ennyi. Legyen most ez a komment kicsit elvarratlan.

2014. ápr. 21. 13:51
 4/5 anonim válasza:

Én teljesen jazzfüggő vagyok. Az instrumentális jazz önmagában nem a kedvencem, de a vokálisért élek-halok. A Legkedvesebb énekesnőm Harcsa Veronika, quartetben, trióban, doóban, mindenhogy. A Blues-t is szeretem, bár nem vagyok annyira otthon ezen a területen.

A tömegáradatoktól undordom, és el nem tudom képzelni, hogy hogy tud valaki olyan zenét hallgatni, aminek se értéke, se mondanivalója nincs.

Számomra a zene egy érzelemkifejeződési mód. (L/18)

2014. ápr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Látod ez a baj, hogy én sem tudom igazán elképzelni, de mégis tömegeket mozgat és mozgatott meg. Egyértelmű tiltakozás van a bennem a knzumkultúra, fogyasztói társadalommal szemben.

Harcsa Veronika nagyon jó és sokszínű előadó, énekesnő. Én még hozzátenném a magyar Csemer Boglárkát, Szűcs Gabit, Karosi Julit, Fábián Juli, Kozma Orsi, Váczi Eszter, Micheller Myrtillt a teljesség igénye nélkül.

Blues? Egyértelmű, hogy a Hobo Blues Band, Deák Bill Gyula, Takáts Tamás, Ferenczi György (bár ő keverékműfajt hozott létre). De volt még Palermo Boogie Gang, Blues Fools, Dioptrio, melyek mondjuk kérészéletű zenekarok, mégis volt vagy van szerencsém élvezni a művészetüket.

Nekem Hobo munkássága jelentette és jelenti a legtöbbet, mivel beleviszi a színház, társművészeteket is a dalszövegeibe.

2014. ápr. 22. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!