Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudätok küldeni/linkelni jó...

Tudätok küldeni/linkelni jó ritmikájú, hangzatos, tetszetős dobmintákat, loopokat? (! csak dob! )

Figyelt kérdés

Nem remixhez vagy ilyesmihez akarnám felhasználni őket, hanem 8 bites mikrokontrollerre akarok 1 bites dobgépet csinálni, és ahhoz könnyebb lenne kész klippek mintájára újrakreálni a szekvenciát.


Olyan dob-loopok jönnének jól, amik nem nagyon hosszabbak, mint 5 másodperc, de legjobb lenne 120 BPM-vel és 4 ütemesek. Vagy max. nyolc (mert az egész programhoz max. 64 Kb áll rendelkezésre, és minden egyes bit számít)


Megköszönném!



2014. ápr. 25. 02:02
 1/1 A kérdező kommentje:

Olyasmikre gondolok, mint amik ebben vannak felsorolva : https://www.youtube.com/watch?v=BrBQ2ebzEZ8

Szóval lehessen loop-olni, ismételhető legyen, DE FONTOS AZ IS, hogy modern legyen, elektro, vagy valami olyan, ami VST szintetizátorral készült, MÉGPEDIG AZÉRT, MERT csak akkor tudom könnyedén 1 bitre redukálni az egészet, ha nincs a hangmintában semmi zaj. Ha már egy kicsi statikus/bakelitlemez zaj is van benne, akkor már egy tortúra számomra, hogy rekonstruáljam az egészet a felvétel 1 bites deriváltjából.

Ellenben ha dobgéppel készült hangmintából dolgozok, az matematikailag tökéletes pontosságot ad, és annál már jóval kevesebb gondom lesz.



Egyébként tudom, hogy magam is megcsinálhatnám valamelyik VST dobgépen, de egyrészt régebben próbálgattam dobgép VST-et, és kb. semelyik sem működöt, azt el is vették a kedvem az egésztől, másrészt meg nem vagyok nagy művész, kétbalkezem van a zenéléshez (ha nem három), úgyhogy jobban szeretnék valami jól megcsinált, profi hangmintát, amire mindenkinek rögtön elkezd bólógatni a feje és az ütemet verni a lába.

2014. ápr. 25. 02:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!