Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Első fellépés dobosoknak? Na...

Első fellépés dobosoknak? Na de hogyan?

Figyelt kérdés
Üdv! 2009 óta dobolok és májusban lesz a zenekarom első fellépése. Egy kis klubban lesz. Lesz ott elvileg cucc mivel 6-7 zenekar játszik majd az este. Esetleg cineket kell vinni ha jól tudom( max még lábgép és pergö)A kérdésem az lenne, hogy mire kéne figyeljek, milyen alapvető dolgok vannak beállásnál stb? Nem nagyon akarok béna kezdőnek lenni így érdekelne hozzáértők véleménye. Nem csak dobosok véleményét várom. Persze van hozzáértésem a dolgokhoz, tudom hogy mennek a dolgok, csak érdekel más ember véleménye.

2014. ápr. 26. 19:00
 1/3 Jettenuator ***** válasza:

A dobosunk vagy saját felszerelést visz, vagy ha van a helyszínen akkor Chras-t és lábgépet(eket). Nálam gitáros létemre mindig van "dob kulcs", amivel a feszességét lehet állítani.

Gondolom dobverőt viszel, hirtelen több dolog nem jut eszembe. Esetleg széket.

2014. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha dobos lennék biztos, hogy saját pergőt vinnék. Kb az egyik legfontosabb része egy dob felszerelésnek.
2014. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Saját pergő, lábgép, tányérok, verők, ez mondhatni alap. Feltéve, ha kaptok elég időt az előző zenekar után. Én csak akkor viszek tányérokat, ha elég idő van a teljes szettet átszerelni. Ismerek dobost, aki csak a ride-t és a hi-hat szettet cseréli, de iszonyú bénán tud szólni, ha eltér a többi tányér karakterétől. Az szerintem egyáltalán nem baj, ha kezdőnek látszol. Nagyobb baj lenne, ha profinak akarnál látszani, közben meg elbénáznál mindent. Ez így sokkal őszintébb. Beleférnek hibák, lámpaláz, minden.
2014. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!