Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most akkor mi legyen? Basszusg...

Most akkor mi legyen? Basszusgitár kérdés. (Tovább lent)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy szeretnék basszusgitáron megtanulni játszani, igaz, még egyetlen hangszeren se tudok játszani. Csak 2 bibi van:

1. Anyámnak már elmondtam, hogy szeretnék basszus gitározni megkérdeztem, hogy mi erről a véleménye, ő 1 nap után mondta, hogy minek, hiszen semmi esélyem nem lenne bekerülni 1 együttesbe. Mondtam neki, hogy hobbi szinten szeretnék(egyenlőre), de erre nem mondott semmit. (Csak gondolom, hogy gondolta magába, hogy:"Te hülye vagy!") Azóta nem hoztam fel a témát. Pedig nagyon meg szeretnék tanulni, mert nagyon tetszik ez a hangszer, meg a hangja is. Apámnak meg el se merem mondani...

2. bibi az az, hogy nem lenne, aki tanítson, és hát gondolom, hogy egymagamba nehezen menne... Van apámnak egy ismerőse, akinek van egy együttese, de nem is nagyon ismerem őket, ráadásul nem hiszem, hogy egy kezdőt szívesen tanítana...

Most, akkor hagyjam az egészet, vagy mit csináljak?

(Értelmes válaszolók válaszát várom!)

17/L


2009. dec. 25. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem először érdemes lenne megtanulnod hagyományos gitáron játszanod. Tudom ajánlani a CSalamádé könyveket, ha jól tudom már 3 is megjelent. Ezekben érthetően, mondhatni humorosan leírják az alapoktók a gitározás tudományát. Aztán ott vannak a Csalamádé könyvek is, amelyekben különböző dalok vannak lekottázva. Szerintem vegyél egy olcsóbb akusztikus gitárt és először azon próbálkozz. Ne vágj egyből bele a basszusgitárba. Nejlonhúrosat vegyél, esetleg turiban nézz szét. Nem túl drágák ott. A könyveket pedig a neten ismegtalálhatod. Sok sikert!
2009. dec. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

tudom ajánlani a gitársuli könyveket*


bocsi : )

2009. dec. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Na, az előttem szólónak ne higy, hülyeségeket beszél:) Aki ezt a kifejezést használja hogy "hagyományos gitár" az valószínűleg szart sem ért hozzá:D

Nem kell megtanulnod klasszikus gitározni ahhoz hogy tudj basszusgitáron játszani. Venned kell egy basszusgitárt, és akár önállóan egyedül is megtanulhatsz játszani. Mondjuk erről megoszlanak a vélemények, de nem nehéz basszusgitáron egy olyan szintet elérni hogy mondjuk egy tankcsapda vagy egy alvin számot el tudj játszani, tehát az eggyüttesbe kerülés sem egy túl nagy szint.

A szüleiddel kell megbeszélni, és venni egy basszusgitárt, szerintem neten meg lehet tanulni basszusgitározni.

2009. dec. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen kérdésed van egyébként, nyugodtan írhatsz privátba is:)
2009. dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem azért használtam a hagyomámnyos gitár kifejezést mert szaart sem értek a gitárokhoz. Úgy gondoltam egy olyan embernek írok kommentet, aki még soha nem tanult gitározni így könnyebb így elmagyarázni neki a golgokat, minthogy egyből klasszikus/spanyol gitárról akusztikusgitárról vagy elektroakusztikusról beszélek.
2009. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az már mellékes, hogy általában elektromos basszusgitárokat árulnak és aki valaha is gitározott már azt tudja, hogy elsőnek nem túl szerencsés elektromossal kezdeni. Az egyik ismerősöm is így járt. Ballagásra megvette az elektromos gitárját, fasza erősítőt hozzá, aztán szart se tudott vele kezdeni.


Gondolom az sem mellékes, hogy egy valamire való basszusgitár 100ezer felett van, míg egy akusztikus gitárt már belehet szerezni 10-20 ezerért is. Itt arról volt szó, hogy az édesanyja így sem akar belemenni. Gondolom hamarabb engedne egy 18ezres gitár felé, mint egy 118ezres felé... Arról nem is beszélve, hogy lehet megunja majd, bár ne így legyen!

2009. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

jó, visszavonom hogy nemértesz hozzá, biztos teis nyomod

de

ha meg megvesz egy 18ezres gitárt, és azon sokkal nehezebb játszani mint egy 50ezresen, és azt fogja hinni hogy benne van a hiba, nempedig a szar gitárban, és abbahagyja.

sok zenész ismerősöm van akik elektromossal kezdték, és ugyanúgy lenyomják bármelyik metallica szólót mint aki klasszikuson kezdte

erről mi a véleménye kedves zenész kollega?

2009. dec. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

van benne valami. én csak a szülők hozzáállásából indultam ki. az a tapasztalat, hogy hamarabb engednek egy olcsóbbnak, mint egyből egy 50-100 ezresnek... és ha megbánja a dolgot akor sem bukott annyi pénzt. de ha tényleg szereti és látják a szülők az igyekezetét akkor biztos megvesznek neki később egy sokkal drágább, jobb gitárt. és néha jól jön egy olcsó amit vihetsz tábortűz mellé részegen énekelős estékhez : D



egyik haverom kapott anno 20 ezerért egy akusztikust, abból sem a legjobb márkájút. éjjel nappal nyomta és egy éven belül lett neki egy baszom jó elektromosa szóval...


hát nemtudom. vagy beleszeret egyből vagy nem ; )

2009. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

jó, ez egyénfüggő szerintem, igaz amit te írsz, de azis amit én írtam:D

viszont, hogy valamibe bele tudjak kötni: a kérdező egy basszusgitárt akar venni, azt meg mindegy hogy olcsó-e vagy drága, semmit nem fog vele elérni egy tábortűz mellett, mivel a basszusgitár ének mellé elég kevés..:D

másrészt, szerintem ha vesz elsőnek egy drágább igényes gitárt, és tegyükfel hogy megunja, akkor azt még el tudja adni. De egy névtelen gagyi gitár, ami még használt is, kinek kéne?:D

2009. dec. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
najó, megadom magam. igazad van : D azért remélem, hogy picit segítettünk neki : D
2009. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!