Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Les Paul vs Stratocaster?

Les Paul vs Stratocaster?

Figyelt kérdés
melyik adja jobban?:)
2009. dec. 26. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Amelyik jobban gitározik... Idióta egy kérdés... Az egyik tábor ezt, a másik azt szereti stílustól függően
2009. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de melyiket milyen stílushoz sorolnád akkor?
2009. dec. 26. 18:26
 3/12 Thurston ***** válasza:
54%

A Stratocastet-s csak stúdióban használom, kizárólag a tiszta részekhez. Viszont mellé mindenképpen kelle gy Schecter a torzított témákhoz.


A Les Paul-t én nem igazán tudom mire használni. Én csak a végleteket kedvelem. Sokan mondják, hogy mivel egyik véglethez sem tartozik, a Les Paul ideális választás élő játékhoz, ahol nem cserélgetheted a gitárjaidat, de igazából a Schecter-em EMG hangszedői legalább annyira szépen muzsikálnak tiszta hangszín mellett is, mint egy Les Paul nyaki hangszedője.

2009. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hátha úgy kérdezed hogy GIBSON Les Paul vs FENDER Stratocaster,akkor izlések és pofonok.Les Paul inkább zúzósabb,Stratónak meg inkább ilyen kotyogós hangja van.Amelyik jobban tetszik.Viszont ha pl egy Hohner Les Paul vs Fender strató akkor egyértelmű hogy fender.pontosabban mi az a két márka amire gondoltál?
2009. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok. a drágább szinte mindig jobb azt kifelejtettem
2009. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jaa, én ezt nem úgy kérdeztem hogy nem tudok dönteni:D csak így érdekelt hogy kinek melyik jön be jobban. Nekem egy Epiphone les paulom van, és annyira imádom:D Mármint így kívülről is, ha csak ránézek, jó érzés:D És így engem egy stratocaster annyira nem is hoz lázba, mint egy Les Paul
2009. dec. 29. 21:24
 7/12 Thurston ***** válasza:
100%
Na az, hogy a drágább mindig jobb, eszetlen nagy baromság. A Gibson például már nagyon hosszú évek óta ugyanazokat a gitárokat gyártja, ugyanolyan áron. A többi vállalat megm ind fejlődik. Ma már simán veszel 150 ezer forintból egy olyan gitárt, amihez hasonló színvonalú cuccot a Gibson csak 500-ért fog megcsinálni. Az egyetlen olyan "klaszsiksu", ami tényleg megéri az árát még ma is, az a Stratocaster, de csak a tiszta hangjai miatt.
2009. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hogyne fejlesztene a gibson?:D Ott a robotgitár is, meg hozzák ki az újabb modelleket, nemrég adták ki a Les Paulnak a Floydrose-os változatát is, van ott fejlesztés:D
2009. dec. 29. 22:05
 9/12 Thurston ***** válasza:

Tudtam, hogy majd valaki előhozza a robotgitárt. Az a legjobb példa arra, hogy a Gibson milyen mocskosmód pofátlan módon húzza le az embereket. Egy olyan rendszert már ötvenezer forintért (és akkor még sokat is mondtam) rátesznek a gitárodra, a Gibson meg kábé kétszer drágábban adja az azzal felszerelt cuccait. Meg ettől eltekintve is, hangkarakter és játék-kényelem szempontjából rohadtul nincs jelentőssége a dolognak.


Amúgy ja, az, hogy képesek voltak közel harminc év után (azt hiszem akkoriban jelent meg a FLoyd Rose) rárakni egy FR tremolót a gitárjukra, kiválóan bizonyítja, hogy mennyire haladnak a korral.


[link]

2009. dec. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2009. dec. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!