Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megéri belevágnom a gitár...

Megéri belevágnom a gitár építésbe?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és szeretnék a nyáriszünetben egy egyszerübb gitárt építeni. Kb 10000Ft lenne úgyhogy a testes és a nyakat én készítem hozzá. Érdemes belevágnom? (Nem szeretnék semmi bonyorult formát csak egy tégla alakút). A nyakat meg tudnám úgy csinálni hogy jó legyen?


Ui.: Azért ezt gondoltam erre a nyárra mert szeretek gitározni és gitár építő szeretnék lenni.



Csak komoly válaszokat várok...



2014. jún. 23. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban attól függ, mennyire van gyakorlatod famunkával és milyen szerszámaid vannak.

Másodsorban attól, mennyire nézel utána, hogy is kell ezt csinálni.

A nyak nem egyszerű dolog, egyrészt halálprecízen és egyenletesen kell a bundozást megcsinálni (én már tanulom egy ideje, de még mindig nem mindig sikerül elsőre tökéletesen bebundozni egy nyakat).

Kell pár spéci szerszám is hozzá, illetve nem feltétlenül kell, de ha jól akarod csinálni és könnyebben, akkor nem árt.

AMi mindenképpen kell hozzá: jó fűrész (lehetőleg szalagfűrész, de egy jobb dekopírral is el lehet boldogulni), ráspolyok, reszelők, gyalu, véső, marógép, állványos fúró, 60-600-ig egy pár sorozat csiszolópapír, különböző formájú és méretű fa blokkok, amivel csiszolhatsz, egy nagyon finom, vékony, merevített fűrész a bundozáshoz, vékony tűreszelők a nyereg vájataihoz, pár precíz fémvonalzó.

Anyagnak kell egy a testnek (ez lehet sokféle, puha is, kemény is) egy a nyaknak és egy a fogólapnak, e két utóbbi lehetőleg keményfa.

Kell majd egy nyakpálca, hangolókulcsok, bundok, híd, hangszedő, elektronika.

A legkritikusabb rész a nyakillesztés, a nyak fészkének, vagy nyakzsebnek kialakítása, itt a nyak végének és ennek tökéletesen precízen kell egymásba passzolnia.

A másik kritikus rész a bundok helyeinek befűrészelése, ezt is nagyon pontosan kell mérni és jelölni, aztán precízen befűrészelni, mindet merőlegesen és egyenletes mélyen.

És így tovább...

Nem mondom, hogy nem sikerülhet, de ha nincs semmi gyakorlatod ilyesmiben, vagy nincs olyan gyakorlott fával barkácsoló ismerősöd, aki tud segíteni, inkább ne ezzel kezd.

2014. jún. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

LoL.

Viccnek jó volt.

2014. jún. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen építettem gitárt. A teljes nyak részt egy faipari munkás csinálta meg, ugyanis az egy precíziós munka. Ha elektromos / klasszikus ( fémhúros ) gitárt csinálsz, akkor pedig merevítő rudat is kell fémből heggesztened... nem olyan egyszerű mint amilyennek elsőre tűnik. A gitár végül egész jó lett strato-szerű alakkal. Én inkább nylon húrost csinálnék gyümölcsfa fogólappal... ha újrakezdeném. Sok sikert!
2014. jún. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges nyakpálcát hegeszteni, lehet kapni készen.
2014. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha gitárt szeretnél építeni, akkor építs gitárt mindenképpen, az egy gyönyörű foglalkozás, de ne próbáld magad 10 000 ft-os határ mögé szorítani, annyi el fog menni csiszolópapírra meg ilyesmire, és akkor még megfelelően száraz fát meg bundot nem is szereztél, hogy mást ne mondjak. Nem fog sikerülni. Ha megvan hozzá mindened, marógéptől az x fokozatú polírozógépig már most, akkor esetleg egy olyan 30 000 ft-nál megáll anyagárban. Tudom javasolni, hogy rendelj egy ilyet:

[link] és másold le ezt, mármint a formája legyen ízlés szerint, de a lyukak meg a furatok legyenek anatómiai pontossággal ugyanott, hogy a végén a maradék hardware flottul belemenjen, és gyanítható, hogy elsőre nem fogsz tudni olyan nyakat összerakni, ami egynes akar maradni, szóval behasználhatod ezt a nyakat rá, és akkor lesz egy olyan egyedi gitárod, amit te készítettél, aztán később ha sikerül a nyak, simán átszereled rá. Na?

2014. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!