Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelent a magyar rapp-ben...

Mit jelent a magyar rapp-ben az a bizonyos "beef"?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
hát én nem vagyok repper de annyit még én is tuk hogy az egy beszólás vagy visszaszólás szám egy másik reppernek tömören
2014. jún. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Angol szlengben a beef az annyit tesz, hogy "harag", amikor valaki erősen meg van morculva a másikra. Pl Majkának van valami beef-je Dopemanre, de már senki sem tudja, mi az, talán ő sem. Ugyanez a beef az angol nyelv sajátosságai miatt jelentheti azt is, ami miatt haragszik, szóval nem csak a harag tényét. Remélem, érthető, és különösen remélem, hogy a magyarok nem máshogy vették át :)
2014. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Angolul ezt 'diss'-nek mondják.
2014. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 'diss' (disrespectből jön) feltételezi, hogy az egyik megsértette vagy semmibe vette a másikat, általában verbálisan, 'beef' lehet akármi miatt is, például Lil' Wayne piros cipőt vesz fel, és Ice Cube megorrol rá, mert szerinte az a szabadkőműves ifjúság jelképe, miközben szegény Wayne erről mit sem tud.
2014. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!