Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy a Futurama...

Miért van az, hogy a Futurama sorozat bizonyos részeiben melyben megemlítik Fry és Farnsworth rokonságát akkor azt mondják hogy a bácsikája, miközben Fry több mint 1000 éve született szóval fordítva van! (legalábbis a magyar szinkronban)?

Figyelt kérdés

Csak a magyar szinkronban van így és a fordítok rontották el? Vagy angolul és rosszul mondják?

(például 02x19 részben is azt mondja Fry hogy bácsikám) arra gondolok hogy csak szinkron hiba, vagy van ennek valami más oka?



2014. jún. 7. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szinkron. Angolul nézem és még nem tűnt fel ilyen hiba, szinkronok esetében viszont nagyon is gyakori a félrefordítás. Elég szar munkát végeznek. Mondjuk lehet nem is kapnak érte sok pénzt.
2014. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg úgy lesz, én nem mondanám, hogy szar a magyar szinkron, mert sokszor nézek úgy sorozatot, hogy magyar szinkron és angol felirat (pont az ilyenek mait) mondjuk tényleg vannak elfordítások azonban nagyon sok esetben van hogy jobban illik a magyar szöveg a jelenethez mint az angol.
2014. jún. 7. 22:28
 3/4 A kérdező kommentje:

Most csak azért is megkerestem, angolul is azt a részt :)


02x19 (13-4 perc között) azt mondja angolul, hogy: Professzor

Magyarul pedig: hogy bácsikám,


(igazából sejtettem én ezt csak az érdekelne, hogy miért rontják el, amikor olyan jól megcsinálják az egész részt a szájra illesztést, meg alapvetően az egészet nagyon jól, de egy ilyen FŐ szálat rontanak el. Olcsó vagy sem, még a hülye is tudja hogy a Professor magyarul nem azt jelenti hogy bácsi )

2014. jún. 7. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Szinkron. Minden film/sorozat az eredeti nyelven az igazi. Szinkronok lehetnek jok (lasd regi magyar szinkronok), de nem tudjak semmikepp ugyanazt nyujtani mint az eredeti.
2014. jún. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!