Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rossz a hangom, nincs ritmusér...

Rossz a hangom, nincs ritmusérzékem, de imádok énekelni. Erre van megoldás?

Figyelt kérdés
Először azt vettem észre, hogy nincs hangom, ezért kipróbáltam, hogy azért majd jó leszek rap-elésben. De visszahallgatva még az is nagyon rossz. sokkal szaggatottabb mint az eredeti szám mindig. Ha már hangom nincs, hogyan tudnék legalább rap-elni?
2014. jún. 25. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem adod elő, max hülyeségből haveri körökben. Vagy ha komolyabban tervezel vele, akkor csak szöveget írsz és megkérsz mást, hogy adja elő.
2014. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elég szűk körben szoktam előadni magam, semmi komolyat nem tervezek, csak szeretnék jobb lenni ennyi.
2014. jún. 25. 21:03
 3/3 sándorjános ***** válasza:

Sok gyakorlással bármi lehetséges. Próbálj meg különféle hangmagasságokat tisztán tartani, vagy ha nem tudsz elég magasat, vagy mélyet, akkor gyakorold, amíg nem megy. Majd próbálj meg skálázni (különböző hangmagasságokra váltani dallamosan egymás után). https://www.youtube.com/watch?v=clXyCcW6pDY

A ritmus tanulásához a legjobb valamilyen hangszerrel követni a zene ütemét: pl. dobolással, vagy basszusgitárral (mert ezek általában a modern könnyűzenezene gerincét alkotó hangszerek), valamint hallgass, kövess először egyszerű ritmusú zenéket: pl. blues, country, pop, majd bonyolultakat: komoly dzsessz, progresszív rock, komolyzene. Próbáld meg a rap hallgatásakor minden szótagot, mint egy basszus improvizációt leképezni és meglepődsz: https://www.youtube.com/watch?v=HwDOzqqMoR8 ugye, hogy hasonlít a rapp szövegritmusára? Tanulj meg inprovizálni ilyen ritmusokat akár dúdolással és nem fogsz kiesni a ritmusból (rapben meg figyelj a szótagolásra).

2014. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!