Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a post-hardcore...

Mi a különbség a post-hardcore és a metalcore között?

Figyelt kérdés
Hallok eltérést, de nem tudom megfogalmazni..

2014. jún. 28. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

1) Dalszöveg

2) A post-hardcore:

az olyan mint az emo. Zenealap inkább punkos, az ének tipikus "nyávogok egy kicsit, hörgök kicsit, nyávogok megint....".

Metalcore:

A nevéből adódóan: Az alapja a metál ütemek, az ének nem feltétlenül megy át nyávogásba, marad komolyabb hörgés, "csak semmi bu**lás".


Metalcore:

https://www.youtube.com/watch?v=HANCzu70us4


Post-hardcore (talán :D):

https://www.youtube.com/watch?v=CDeiBZgjHPE

2014. jún. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A lényeg leesett, köszönöm :D
2014. jún. 29. 00:53
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
egyik sz*rabb, mint a másik...
2014. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Attól mert nem szereted ezt a két stílust, még másoknak tetszhet :) Én se sértettem meg a Te ízlésedet, lehetnél picurkát kedvesebb is... Vagy ha nem tudsz használható választ adni, akkor ne válaszolj, ennyi.. :/
2014. jún. 30. 15:37
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

az első válaszadónak lövése nincs a témáról


amről ő beszél az az Escape The Fate féle myspace-fos, amit gyakran tévesen screamonak és post-hardcorenak hívnak miközben ezek a műfajok már jóval a scene áradat előtt léteztek és teljesen más a szöveg, dallamviláguk, mások a gyökereik, stb...


hogy a kérdésre válaszoljak


hallgass meg egy post-hc lemezt


mondjuk ezt [link]


aztán egy metálcore lemezt


[link]


és próbálj rájönni magadtól :)

2014. aug. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tényleg teljesen más a kettő, más dallam, ritmus, kisugárzás vagy hogy mondjam.. A metalcoreban több a scream, már ezt is fel véltem fedezni xD

Szóval, posthardcore az olyan zene mint az Enter Shikari, metalcore mint Bring Me The Horizon.

2014. aug. 25. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!