Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Kinek mi a vélemény...

Gitárosok! Kinek mi a véleménye a mini pedálokról?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék egy ilyen kis pedálokból álló pedálsort összerakni, egyrészt azért, mert a youtube teszteken teljesen rendben volt a hangjuk, másodsorban rendkívül praktikusak, hisz egy félméteren belül akár 6-7 pedált is csatlakoztatunk és az összsúlyuk nem több egy kilónál. Viszont sok fajta van ebből is, és élőben még nem volt alkalmam tesztelni ilyet. Akinek volt már dolga ilyenekkel, vagy jobban ismeri a típusait, attól nagyon szívesen fogadnék el instrukciót, tanácsot. Köszönöm!

2014. júl. 1. 18:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Miféle mini pedálról?

Épp csak a lényeg maradt le.

2014. júl. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
mini vagy mikropedáloknak nevezik, mert 10cm hosszú, és 5cm széles.
2014. júl. 1. 20:55
 3/26 anonim ***** válasza:

Hát, ez éppenséggel nem mond túl sokat. Mégis, milyen fajta?

Nekem ekkorából csak a TC Polytune hangoló van, de az állat jó :)

2014. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Pont arra gondol...

Az is egy micro pedál.


[link]



De amúgy nem értem mi értelme egy olyan cuccot megvenni, amin ízléstelenül nagynak tűnik egy potméter kupak is...

Szerintem pocsék cuccok.


Ráadásul nem is fér rá 1-2 potméternél, vagy 1 potméter-1kapcsolónál több...

Alapból ne várj sokat egy olyan eszköztől amit minden hangszerrel ugyan olyan beállításokkal KELL használni...

2014. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

"mini vagy mikropedáloknak nevezik, mert 10cm hosszú, és 5cm széles."

Na ne, ne b#ssz fel, komolyan?

Ezt a f#szom is tudja, még sem hiszem, hogy azt akarod taposni koncert közben.

Szóval leírod végre mi a szarról beszélsz, vagy játszunk még csikicsukit egy pár hozzászólásig?

2014. júl. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

#4:

Pont arra gondol? Nahát, tényleg? :)))


Nem, nem arra gondol, legfeljebb arra a kategóriára, de a fene se tudja, konkrétan mire gondol. Torzító? EQ? Compressor? Zengető? Visszhang?

2014. júl. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

A kis vonatnak van sok előnye és hátránya... Előny: te építkezheted, csak azért fizetsz, amire tényleg szükséged van. Hátrány: meg tudja bonyolítani az életed, ha belemész "a másiknak biztosan jobb hangja van" játékba. Tekintettel a digitális kombók nyújtotta szolgáltatásokra a pedálok kezdenek drágává válni.

Én nem vagyok nagy pedálos, de a cuccom:

Van egy Stratocasterem, annak a hangját combosítom egy kompresszorral, illetve a blues-oknál az alacsonyabb torzításánál nem érzem elég hosszúnak az erősítő hangkitartását:

[link]

Őt követné egy torzító, de egyre kevesebbszer használtam, ezért kikerült a "rendszerből":

[link]

A hang ezután megy az erősítőbe:

[link]

Az effektkörön keresztül pedig átmegy a jel, egy chorus/delay/reverb pedálon:

[link]

Talán még egy boost pedál elférne a sor elején, de jelenlegi tudásom szerint ez az összeállítás bőven elég (néha sok is).

A kicsit karcosabb hangzás miatt gondolkodom egy V30-as kiegészítő ládán...

A rendszered építésénél mindig az legyen a szempont, hogy a hang a kezedben van és a jól beállított gitárodon keresztül szólal meg. Az összes többi csak körítés.

Én egy Roland Cube kombóval kezdtem. Ezen megismertem az általános gitár erősítő hangzásokat és effekteket. Aztán persze jött, hogy nem tudok csatornát váltani lábbal, nem tudom paraméterezni az effekteket. Miután megvettem a fenti cuccokat jött a felismerés, attól, hogy effektezek, még mindig mindennek alapja a pontos játék.

Ha pedig ezen az oldalon tényleg segítséget akarsz kapni, állítsd össze az elképzeléseidet, a kisvonat terveidet, és konkrétumokra kérdezz. Nem árt persze ha a stílust is körvonalazod.

2014. júl. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elnézést, ha nem fogalmaztam világosan. Nos, van normál pedálokból álló ki sorocskám is, viszont néha olyan papírzsebkendônyi helyen játszunk, hogy elöttem a mikrofonálvány plussz ez a pedálsor, akik klubboznak nem kell ecsetelnem. Nos ,amikor ilyen kis helyekre mennénk ,vinném ezeket a mini pedálokat, amiknek ugyanolyan stabil, masszív kapcsolója van, mint nagyobb testvéreinek.Lehet Magyarországon ez még szokatlan, vagy nem elterjedt, viszont több külföldi elôadóknál láttam ilyen pedálokat, és meglepôen jól szóltak. Klassziku pedálsor, dist, overdrive, chorus, delay, reverb. Mindegyiknek kûldöm a youtubos linkjét:

https://www.youtube.com/watch?v=Yg4PPW-5Mzk

https://www.youtube.com/watch?v=7bLJE-gJYuo

https://www.youtube.com/watch?v=5ciHpzfaYUA

https://www.youtube.com/watch?v=5A_M6yBEIK4

Sajnos kifejezetten a Rowin reverb demóját nem találtam meg.

2014. júl. 2. 12:13
 9/26 anonim ***** válasza:
3%

Ennyit kellett volna beírnod b#zdmeg, hogy Rowin.........

Ezer más cég is gyárt ilyen apró pedálokat, ez önmagában nem mond semmit.

Én mindenesetre pont belefáradtam ebbe a kérdésbe.

2014. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
29%
Ên meg abba fáradtam bele, hogy önmagukat sztároló, ès magukat Gitár Istenre keresztelt, mindentudó önjelölt gitárzsenik osszák az èszt, akkora arccal, hogy zsírozni kell, hogy befèrjen az ajtón. Amit
2014. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!