Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! A bund nélkūli...

Gitárosok! A bund nélkūli gitároknak tényleg jobb hangjuk van?

Figyelt kérdés
A tv- ben mutattak egy blues gitárost, aki bund nêlkūli gitáron játszott. Tehát, mint a hegedūn. Sajnos a nevère nem emlèkszem, de azt mondta, hogy mivel így nincs fèm a nyakon, ezèrt sokkal teltebb a gitárhang. Magyarországon lehet ilyen hangszert beszerezni vagy kipróbálni?

2014. júl. 5. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Fretless-nek hívhák.

Nem feltétlen jobb a hangja. Aki hevimetált játszik, az pl mit kezd egy telt hanggal?

Annak sok csilingelő magas kell, nem telt mély...

Blues-ra pl szerintem is jobb egy fretless nyak.

Hogy konkrétan gyárit lehet-e kapni nem tudom, de hangszerész meg tudja oldani az átalakítást. Valamint ha készíttetsz új nyakat, akkor cserélgetni is tudod(amennyiben csavarozható a nyakad)

2014. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 LeftBehind ***** válasza:
Basszusgitárt láttam már párat így hangszerboltokban, de sima elektromos gitárt még soha
2014. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Blues gitárosok is gyakran használnak "bundos" gitárokat. A faanyag teljesen kompenzálja azt a minimális fémes hangzást. Szerintem nem ettől függ hogy mennyire telt, de hát valakinek ez, valakinek meg az tetszik...
2014. júl. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az erős túlzás, hogy gyakran.

A fretless gitár meglehetősen ritka, gyárilag nem is tudom, valakinek van-e ilyen forgalomban lévő modellje.

Már csak azért se gyakori, mert sokkal nehezebb rajta játszani.

Totálisan más hangja is van, blueson és countryn kívül nem sok más műfajban kihasználható.

Pat Metheny szokott még kísérletezni vele, meg Guthrie Govant láttam még ilyennel.

Egyébként meg bármelyik hangszerész átalakít neked ilyenre egy gitárt.

2014. júl. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, félreértettem kissé, azt hittem, a gyakran a fretless blues gitárra vonatkozik... :)
2014. júl. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem jobb csak más. Nem nagyon fogsz olyant találni boltban. Ezeket úgy készítik megrendelésre, és legtöbbször a megrendelő igényei alapján.
2014. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!