Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gibson Dark Fire gitárról...

Gibson Dark Fire gitárról vélemények?

Figyelt kérdés

Ez a gitár:

http://www.youtube.com/watch?v=fxyC0rNqy-c

http://www.youtube.com/watch?v=vNOLPNIwinc&feature=quicklist..

Nekem nagyon tetszik az egész rendszere viszont szeretném tudni a ti véleményeteket. Indoklással!


2010. jan. 6. 19:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem játszottam a gitáron, de hallottam már, egy standard Les Paul mellet élőben. Valahogy sokkal jobban tetszik a Les Paul hangja és ezzel nem voltam egyedül :-D.
2010. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kinézetre jó, de amúgy egy vasat sem adnék érte. Ha már mindenáron azt szeretném, hogy ilyen gyorsan váltogatom ah angolást (bár nem sokkal lassabban hangolom be én magam), akkor egy LIne6 Variaxot vennék. Azt akármilyen hangolásrab belőhetem digitálisan, egy másodperc sem kell hozzá, hogy odatekerjem a potiját a kívánt hangoláshoz, és még csak hamis sem lesz. (Hiszen nem kell csinálni semmit sem a húrokkal.)


Aztán egy Variax kábé fele annyiba kerül, mitn egy Gibson. A Gibson szánalmasan erőlködik ezekkel a szarságokkal. Kétlem, hogy bárki is komolyan tudná venni őket ezek után.

2010. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Thurston ***** válasza:
Köszönöm! Végre valaki, aki tud gondolkodni. Szerintem nem követhet el nagyobb ostobaságot az ember, minthogy kiad pénzt egy Gibson gitárra. FŐként egy ilyen "robotgitárra". Ahogy te is mondtad, ezekre a célokra ott a Variax, ami a hangolás gyors változtatásam ellett több, mint húsz különböző gitárhangzást is tartogat. Például koncerten tökjó egy tiszta részt végignyomni egy normál Open Dm hangolású STratoval, aztán hirtelen egy Drop A hangolású humbuckeres cuccra váltani. Hmhm.
2010. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

az első válaszoló vagyok.

Szerintem semmi baj a Gibson gitárokkal, csak ezek a "robotgitár" kategóriájuak nem jönnek be. Feleslegesek.

2010. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

imádom a Gibsonokat, lehet őket szidni az áraik miatt, de ha lesz pénzem rá, akkoris venni fogok egyet:)

A robotgitárnak viszont nem sok értelmét látom. poénnak jó, de ha millió gitáros, hosszú évtizedeken át megvolt automata hangolók nélkül, akkor a mostani gitárosokat sem kell túlkényesztetni:) És 3500dollárból másra is lehet költeni egy gitárra minthogy beépített hangoló rendszere legyen:)

2010. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Thurston ***** válasza:
Nem is az hogy baj van velük, de rohadtul nem érik meg az árukat. Kábé 150 ezresért vehetsz legalább olyan jó gitárt... Jöhet most bárki azzal, hogy akkor miért hazsnál minden híres gitáros Gibsonokat, de akkor azért felhívnám a figyelemt arra, hogy a legtöbb ilyen arc kapásból kiszedi az alap hangszedőket, és EMG-ket pakol bele.
2010. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Meg a legtöbb híres gitáros csak szerződés miatt használja a Gibson gitárokat, pl. Slash.

De amivel Ő híres lett és amit a stúdióban is használ, az egy Gibson replika(vagyis még a Gibson felirat is rajtva van, ez az ami sokakat megtéveszt).

2010. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
az első voltam am:P
2010. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Jó, értemén, ha 150ezerért akarsz nagyonjó gitárt, ott vannak az Epiphone-ok. Ugyanaz a minőség, csak távolkeleti, ezért olcsóbb. Aki meg kényes arra hogy nagyonmárkás gitárja legyen, az fizessen ki 3Xannyit egy ugyanolyan Gibsonért..
2010. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
a Gibsonok és az Epiphone-ok között annyi a különbség, h a Gibsonok között nem találunk "selejtes" darabot. Ami ott rosszul sikerül, azt összetörik elégetik:D. Naponta átlagosan 24 Gibson gitár készül. Az Epihone-nál pedig meg van rá az esély, hogy olyan gitárt fogunk ki amit majd vihetünk a szervízbe és annyi pénzt fogunk rá kiadni mint ha vettünk volna egy Gibson-t :):D (ezzel most nem védeni akarom a Gibson-t, csak szimpatikus a cég:P)
2010. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!