Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a szintetizátor...

Mi a különbség a szintetizátor, elektromos zongora és hagyományos zongora között?

Figyelt kérdés
Esetlega a szintetizátor és elektromos zongora az ugyanaz? Az angol kifejezéseknél a "synth" és a "keyboard" közt van különbség?
2014. júl. 20. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:

A hagyományos zongora akusztikus, analog hangszer.

Nagy, nehéz, fából van, és a billentyűk lenyomására kalapácsok ütik meg a húrokat.

Az elektromos zongora digitális, emiatt kisebb, könnyebb, lehet erősíteni, több féle hangzást tartalmazhat, de ezek jellemzően akusztikus hangszerek (zongora, pianinó, csemballó), és fontos, hogy a billentyűk nagyon hasonlóan viselkednek egy akusztikus zongoráéhoz.

A szintetizátor meg teljesen elszakad a hagyományos dolgoktól, bármilyen hangtot tudhat szintetizálni, dobgép lehet benne és a billentyűk sem feltétlenül úgy működnek, lehetnek sokkal lazábbak, gyorsabbak is.

2014. júl. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Hogyan érdemes tanulni ezeken a hangszereken? Illetve a szintetizátor ezek szerint teljesen alakítható, személyre szabható?

2014. júl. 21. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Szintetizátoron érdemes tanulni, mert jóval olcsóbb, mint a másik két lehetőség.


Arra figyelj, hogy a billentyűk nyomásérzékenyek, teljes méretűek és legalább 61 db. legyen rajta.

2014. júl. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Utoljára akkor annyira lennék kiváncsi, hogy ezek szerint a szintetizátorral többé-kevésbé lehet helyettesíteni a zongora hangjait? Azon túl, hogy még más hangokat is tudok vele előhozni.
2014. júl. 23. 18:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocs de én nem igazán értek egyet az előttem szólóval.

Először is el kéne dönteni hogy mit szeretnél tanulni konkrétan. Két teljessen más hangszer a zongora és a szintetizátor, teljessen más technikát és tudást igényel (nyilván a zene elmélet, és zenetörténeti tudáson túl).

Ezenfellül magyarországon nem igazán van színvonalas szintetizátor oktatás, a maga igazi nemében, gyakorlatilag a jazz egyetem zongoristái foglalkoznak behatóbban a témával, de külön szintetizátor szak szerintem ott sincs.( egy mai könyűzenei zongoristától azért kicsit elvárható hogy otthon legyenek a szintetizátorok világába is)

Viszont ez mintegy plusz dolog, és a zongora az alap.

Azért is érdemes zongorával foglalkozni mert különben nem lesz meg a megfelelő billentés technikád ami miatt később gondjaid lesznek.

Szóval a zongora az alap.

Az elektromos zongora hasonlít a zongorához, és kényszerből helyetesíthető vele.

A szintetizátor is lehet kalapácsmechanikás, sőt a dinamikatartományban ezek jobbak is.

Szóval összegezve a zongorán lehet zongorázni, az ezt tudja és ez azért valljuk be elég is neki, ha az illető aki előtte ül meg tudja szólaltatni:)

Az elektromos zongora, ha nincs más lehetőség helyetesítheti a zongorát, vannak még a színpadi zongorák, ezek már jobban helyetesítik a zongorát, de drágábbak is. A szintetizátor mivel nem zongora nem is kell helyettesítenie azt, viszont egy nagyon öszetett zenei tudást igényel, amit gyakorlatilag ma magyarországon a zongora nélkül nem kapsz meg. (amúgy egy helyesbítés az előző hozzászólásokhoz, a szintetizátorba nincs dobgép)!!!

2014. júl. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na erre voltam kíváncsi a legutóbbi kérdésemmel.

Ha megtanulnék szintetizátoron játszani, metálzenében hasznosítanám magam, csak éreztem, hogy ehhez előbb a zongorának is köze van. Ezért voltam kíváncsi a dolog részleteire, miben különböznek, mit kell tudni róluk, hogyan érdemes tanulni.

2014. júl. 24. 20:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Nah szóval hogy úgy értem, konkrétan szintetizátoron szeretnék játszani, csak kíváncsi voltam, hogy ennek mennyi köze van a zongorához, érdemes-e/kell-e először zongorán tudni játszani a szintetizátoron való zenéléshez. És ehhez egyáltalán nem bánnám, ha meg kéne tanulnom először zongorán játszani, mert ugye azért az sem egy utolsó dolog.
2014. júl. 24. 21:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát én azt mondanám első körbe, hogy ne megtanúlni akarj, csak tanúlni, és gyakorólni:)

Bartóknak volt egy mondása, mégpedig az hogy: "Minden művészetnek joga van, a gyökereiből táplálkozni, sőt nem csak joga hanem kötelessége is."

És azért lássuk be, Bélabácsinak volt némi rálátása a zenére, ha már az egész világon tanítják az ő módszerét:)

Szóval tanúlj egy kis zongorát, mert az újjgyakorlatokat, újjrendet billentéstechnikát, nem kalapácsmechanikán megtanúlni nem lehet, nem érdemes.

Továbbá, a zeneelmélet, és zenetörténeti rész is akkor fog tudatusúlni.

Sajnos ma magyarországon nincs színvonalas popp, és rock zenei oktatáz, viszont a jazz és klasszikus zenei az álltalában ott van.

Kérdés ugye hogy milyen szinten szeretnéd művelni a zenélést, mert a metál alja amikor böfög vagy nyökög valaki egy mikrofonba (nem tudom hogy mondják), bát oda nem kell zongora, sőt, oktatás sem,,,,:)

De viszont ellenpélda amikor pl a nightfis (bocs lehet nem jól írom) énekesnője beleszól a mikrofonba.

Ugye ott egy végzett opera énekesnőről beszélünk:)

Ebből is látszik, hogy mindegy mi a stilus, Bélabácsi rendessen megmondta a frankót:)

2014. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, ez akkor szerintem eldöntötte, hogy hogy fog menni a dolog. Eléggé elszomorító, hogy nincs igazán jó oktatás Magyarországon, de valami csak lesz, legrosszabb esetben zsákutcába kerülök.


Amit a metállal kapcsolatban mondtál, annyit tennék hozzá, nem tudom a nyökögés alatt pontosan mire gondoltál.

Tény hogy van igénytelen, rossz metál, ami tényleg igazán a zajjal egyenlő.

De viszont ha a hörgésre, sikításra és egyéb torzított hangú éneklésre gondoltál, az azért en mteljesen igaz, hogy nem kell hozzá oktatás. Kell hozzá tudás és tehetség, rossz technikával az ilyen metálénekesek néhány év után teljesen elveszítenék a hangjukat. Viszont vannak eszméletlen jó énekesek, akik évtizedek óta művelik ezt a fajta éneklést, és nagyon élvezhetőek is. Ez nyilván már vélemény kérdése, hogy kinek mi tetszik, de van például olyan énekes is, akinek a torzított és tiszta énekhangja is fantasztikus egyszerre.

2014. júl. 24. 22:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja hörög ez az, szóval lehet hogy van élvezhető hörgés, pl szex közben:) de azért hidd el ha elkezdesz zenét tanúlni majd az izlésed is változni fog, úgy mint az értékrended.

Nyilván nem egyik pillanatról a másikra, de fog:)


És mégegy fontos dolog, sose a kamut nézd, hanem a tiszta dolgokat, ott nem lehet kamuzni hanem tudni kell, ez akár hangra, akár gitárra, akkár billentyűre vonatkozik, lehet bazijól "néphülyít" valaki de köze sincs a zenéhez, egyszerű buktató, jól szintizik játszon egy számot zongorán, elektromos gitár, adj a kezébe egy akusztikust, ének, mikrofon nélkül énekeljen, és akár a boci boci is jöhet, mindegy hogy mit jól kell hogy szóljon, ha nem az igazi, akkor ott előadhatja magát, meg arcoskodhat hogy milyen jó, de mosojogd ki azt menj tovább, ezekkel nincs mit beszélgetni, hacsak nem a dallasról maradtál le:)

Hidd el sok ilyen van....

Persze, a megélhetés az egy más tészta, ahoz nem kell a tudás, de ezt majd úgyis észreveszed:)

Ha gondolo, van még kérdésed írj privit nyugodtan:)

2014. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!