Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valóban lehetséges így énekeln...

Valóban lehetséges így énekelni? Vannak efféle technikák, vagy kamu az egész, és számítógépes az egész? (Rockerek, Metalheadek válaszát várom)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég sokat tudok magáról a Rockról, és a Metalról, merthogy 13 éve ezt az ipart űzöm, (most vagyok 17)

Viszont egész eddig Thrasht hallgattam, Blacket, meg Death-et.

Az olyan Death Core-ra mint pl a Suicide Silece nem fordítottam eddig különösebb figyelmet. Bocsássatok meg, de továbbra is egy pózer bandának tartom őket, és aki csak őket szereti, az nem nevezhető Rockernek.

No de a haverom ma mutatott tőlük egy számot, ne kérdezzétek melyiket, mert nem tudom. Aki ismeri őket nyilván tudja, hogy az énekesük sikít, hörög, screamel, és társai.

(Hozzáteszem maga a zene nagyon tetszik, csak a pózerségük nem.)

Ez az énekhang, amit a Suicide énekese kiad magából, ez egy ahogy van kijön belőle, vagy számítógéppel megvan csinálva az egész?

Nem szeretem ezt a szót, de egyszerűen brutális, ahogy énekel. Ha erre valóban képes, akkor egy zseni...



Maga a hörgés nem ismeretlen számomra, de ez a hörgésből sikításra váltás, ezek a nagyon torz ordítások, nekem ez tényleg hihetetlen.

Hozzáteszem, ha nem kamu az egész, akkor nagyon tetszik. Elvből elutasítok minden zenét, amit nem emberek játszanak hangszereken.



2014. júl. 21. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez valódi, gépi torzítás nélküli.


Itt egy alapozó video a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=CEAZuyFiESk

2014. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden zenén van gépi javítás. MINDEGYIKEN

Ergo ezen is biztos, de mekkora ciki lenne ha kiderülne hogy az egész Suicide Silence kamu :D Nem tudom melyik énekesre gondolsz (2 volt) de én elhiszem hogy tudnak ilyen hanggal screamelni :) Elvégre ez a fajta hang a deathcore lényege (meg a hangszerek..)

2014. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínűleg használnak ők is valamilyen szintű technikai "javítást", úgy gondolom. Én sem kedvelem igazán a Suicide Silence-t.

Erről a bandáról viszont mit gondolsz? Szerintem jól tudnak üvölteni: (4:11-től nagyon durva)

http://www.youtube.com/watch?v=8pT4xAh35h0

2014. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1.

Köszönöm a videót, bár engem nem győzött meg. Először is mert nem tudok angolul, és duma az egész. Az, hogy belekiabál (jól) a camba pár mondatot, az a kitártásról nem tesz tanúbizonyságot. Azért ment a zöld pacsi!


2.

Ebben egyáltalán nem értünk egyet. Olyan holmi semmi zenekarok mint a Suicide, a Black Veil Brides, Bring me the horizon és társai, akiknek gyanítom 10 évnél nem több a karrierjük, valószínűleg tele van gépi javítással. Azonban egy Slayer egyáltalán nem ilyen.

Az első albumukat úgy vették fel, hogy nem fért be a garázsba az egész dobszerkó, és a cineket külön vették fel. Tiszta "kásás" az egész hangzása, MINIMÁLIS javítás van benne.

De mást mondok, ha az igazi régi Black bandákat megnézed:

Immortal, Mayhem ezeknekben SEMMI gépi sincs. Ahogy azt felvették valami pincébe, az úgy került az albumra.

Van az a poén, hogy a zene hangzásainak fokai:

KIVÁLÓ

KIFOGÁSOLHATÓ

ROSSZ

SZ...

BLACK METAL

:D

Tudod régen teljesen mások voltak az értékek. Élő zenekarok voltak, akik turnéztak a világban, maguknak intéztek mindent a semmiből.

Most meg csak a pénz dominál, és a zenekarok semmitmondóak.

Visszatérve a témára a valódi isteneknek soha nem volt szükségük gépre, és eztán sem kell nekik!

Azért neked is ment zöld!


3.

Nem igazán tetszik. Ha már Core-t kell hallgatnom, akkor csak a Lamb of God.:)

2014. júl. 22. 19:56
 5/5 Rebellious Dead Lady ***** válasza:

1. a rockerek NEM deathcore-t hallgatnak.

2. Death Core helyesen Deathcore. :)


Igen, hörög, sikít, screammel stb., biztos van egy kis gépi javítás a számain, de nem sok, mert akkor koncerten (nem tudom, hogy úgy láttad-e a koncertjeit) sem tudna így énekelni.

És szerintem valóban egy "zseni" ebben a zenei irányzatban.


Különben, hamár core-t kell hallgatnod, akkor hallgasd meg Rings of Saturn-t (technical deathcore), Live Like Glass-ot (post hardcore) vagy Jinjer-t (hardcore). :D

Remélem tetszik valamelyik. :)

2015. aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!