Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek?!

Milyen gitárt vegyek?!

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni egy gitárt, az első gitáromat. Ez ilyen gyerekkori vágy, már rég gondolkoztam azon, hogy valóra váltom. Azt szeretném megkérdezni, hogy milyet vegyek? A klasszikus, 3/4-es méretű az jó egy lánynak(17)? A 3/4-es gitár az hány cm? Ja, és még valami, használtat vegyek vagy újat szerintetek? Előre is köszi!

2014. júl. 24. 01:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és gondoltam, hogy majd vegyes zenéket fogok játszani, nem csak egyet.
2014. júl. 24. 01:36
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz 3/4-est?


Egy 17 éves lány már nyugodtan játszhat normál méretű gitáron.

Én nem klasszikust ajánlanák, hacsak nem klasszikus zenéket játszanál.

Inkább egy fémhúros akusztikust.


Használtan általában ugyanazért a pénzért jobbat kapsz, de nem árt, ha alaposan végignézi egy hozzáértő vásárlás előtt.

2014. júl. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 24. 01:47
 4/12 A kérdező kommentje:
Az akusztikus jobban szól? Amúgy nem "fájdalmasabb" játszani rajta a fémhúrok miatt?
2014. júl. 24. 01:54
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy hivatalos netes cégtől venném, ők meg rosszat csak nem adnak el attól mert használt.
2014. júl. 24. 01:56
 6/12 anonim ***** válasza:

A fémhúrosnak erősebb és fényesebb hangja van, de valóban kicsit nehezebb lefogni a húrokat, szokni kell.

A klasszikusnak meg szélesebb a nyaka, ami problémásabb, ha kicsi a kezed.


Használt gitárt netről venni mindig kicsit rizikós, ha nem tudod előtte kipróbálni.

Melyig cégről van szó és milyen gitár? Mennyibe kerül?

2014. júl. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget, már megrendeltem egy új gitárt. Márkája Flame, model pedig a CAG 100 BK.
2014. júl. 24. 16:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó sz*r vétel volt, gratulálok. Ráadásul úgy látom, hogy ezek mind klasszikus gitárok. Legalább 3/4est vettél?!-.- Csak azt nem értem, hogy akkor miért kérdezed meg, hogy milyen gitárt vegyél, ha úgyis megveszed a lehető legrosszabbat...
2014. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akusztikus gitár. Figyelj, nem koncertezni akarok én vele, csak hobby-ból zenélgetni, ennyi. A segítséget meg köszönöm!

Üdv!

2014. júl. 24. 22:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg irtó gyenge hangja lesz, a húr-fogólap távolság nagyon nagy lesz, nehéz lesz lefogni rajta, főleg akkordokat. Én a helyedben most visszamondanám azt a rendelést, és keresnék egy márkásat használtan, ha mindenképp új kell, akkor meg gyűjtenék még egy kicsit.
2014. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!