Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik gitárt válasszam?...

Melyik gitárt válasszam? (Jackson vs Cort)

Figyelt kérdés

Nem szeretnék regényt írni, ezért megpróbálom röviden összefoglalni:

Úgy érzem, már elértem azt a szintet, ahol a noname elektromos gitárom, amit használtan vettünk és elég ramaty állapotban van, le kéne cserélnem valami komolyabbra. Nem szeretnék rosszat választani, ezért kérem a véleményeteket. Melyiket válasszam?

Jackson JS32 Kelly

[link]

Jackson DKMG

[link]

Cort X11

[link]



2014. aug. 14. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ez alapján a Jackson DKMG-re szavaznék.

Indoklás:

- A DKMG Japánban készült, ahol általában jó gitárokat csináltak. Mivel egy 10 éves modell, már eleve van egy kis "mojo" benne. A híd Jackson néven készült Floyd, de neten olvasható infók szerint vagy német Schaller vagy japán Takeuchi gyártmány, ami szinte olyan jó, mint az eredeti Floyd. A hangszedők meg EMG-k, bár passzívak.


- A JS32 Kelly Indiában vagy Indonéziában készült. Ez általában valamivel gyengébb megmunkálást/összerakást jelent és biztosan gyengébb minőségellenőrzést. A FLoyd itt is licenszelt, de az újabb modellekben ezek már gyengébb minőségűek. Ráadásul ez a gitár bár jól néz ki, de nekem személy szerint valószínűleg kevésbé lenne kényelmes ez a forma.

- A Cort X11 nem rossz darab a vélemények szerint, itt is EMG-HZ a hangszedő, de ennek is a tremolója valószínűleg a kevésbé strapabíró újabb licenszelt (Cort név van rajta, alighanem szintén koreai gyártmány).

Nekem sokkal inkább bejön általában egy régebbi japán gitár, mint egy mostani koreai vagy más ázsiai. De ezzel nem azt akarom mondani, hogy jobb az a hangszer, csak a rendelkezésre álló adatok alapján az tetszik.

2014. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és hasznos választ. Még egy kérdésem lenne: Mi a különbség aktív és passzív hangszedő között? :D
2014. aug. 14. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt nagyjából mindent leírtam róluk. :)


[link]

2014. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sőt, akár már angolul is ugyanez. :)


[link]

2014. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!