Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol lehet olcson kezdők...

Timi124 kérdése:

Hol lehet olcson kezdők számára szintetizátort vásárolni?

Figyelt kérdés
Egy budapesti fiatal lány vagyok aki igen zenekedvelő és szeretnék megtanulni zongorázni. Bár zongorára nem telik megpróbálok összekuporgatni egy szintire, csak nem igen találtam méltányos áron. A használt hangszereket meg kerülném ha lehet. Előrre is köszönöm a válaszokat =)

2014. aug. 17. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Eddig tapasztalataim szerint egy elektromos zongora (nem szintetizátor!!!) érné meg. 100 000 Ft körül lehet venni (amiről én tudok) értelmeset.


Amikor én akartam venni, a szempont az volt, hogy 88 billentyű legyen rajta, mint egy igazi zongorán. (Sok szintetizátoron csak 61 vagy 80 van).


Vettem egy midi billentyűzetet - jelzem ilyet ne vegyél - ami nagyon olcsó volt, és 88 billentyűs, de gyenge minőségű műanyag billentyűi vannak, és csak laptopra kötve megy bizonyos szoftverekkel.


Tekintve, hogy te csak zongorázni akarsz, nem zenét szerezni, ezért nem szintetizátort ajánlok. Azokban több ezer beépített hangzás van, meg leginkább producereknek valóak / ha kíséretautomatikás, akkor meg lagzikba mulatóst játszani, fellépni.


Az elektromos zongora, mint olyan, 100 000 körül van, de:


- többnyire súlyozott billentyűsek (jól utánozza az igazi zongora lenyomásának érzését :D)

- van hozzá állvány alapból (elég szélesek, amúgy nem biztos hogy akár a konyhaasztalon is elférnek, na meg nem oda valóak :D)

- élethű zongora (meg 1-2 más beépített) hangotprodukálnak számítógép meg minden egyéb nélkül, beépített, kifogástalan hangszóróról

- szokott lenni rajtuk USB port, így ha laptopra kötöd, tudod használni a Synthesia nevű zongoraoktató programmal (ami egyébként a legjobb, csak ajánlani tudom!)


Nagyjából ennyi, ha 50-60 000 Ft-ot szánsz rá, azért én nem találtam értelmes megoldást, ha hosszú távra tervezel, lehet megéri egy 100-ast összekuporgatni.


Tipp: menj el hangszerüzletbe, mondd hogy zongoratanuláshoz szeretnél valami elektromosat, általában megengedik hogy nyomogasd őket, mondanak árakat is (persze nem kötelező azonnal megvenni :D), és kipróbálgathatod milyen érzés, melyik tetszik, stb.

Nekem nyíregyen az egyikben bekapcsoltak egy 600 000 Ft-os olasz masinát is, az már tényleg tökéletes volt. :DD


Sok sikert, remélem segítettem, ha valaki ehhez jobban ért, többet tud, akkor kijavít.

2014. aug. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!